Andrei Ivan a dezvăluit tot! Unde va juca atacantul în sezonul viitor

În ultima etapă din play off-ului SuperLigii, Universitatea Craiova a câștigat, pe teren propriu, scor 3-2, cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Golurile din această partidă, pentru echipa din Criova, au fost marcate de Ștefan Bană (minutul 46), Elvir Koljic (minutul 52) și Andrei Ivan (minutul 79). Pentru echipa din Sfântu Gheorghe, marcatorii au fost Marius Ștefănescu (minutul 21) și Gabriel Debeljuh (minutul 66).

În ultimul timp, au apărut multe speculații cum că Andrei Ivan ar urma să plece din Bănie. Însă, atacantul de 27 de ani nu ia în calcul plecarea de la Universitatea Craiova.

Andrei Ivan nu se desparte de Universitatea Craiova

În meciul contra celor de la Sfântu Gheorghe, Andrei Ivan a marcat golul victoriei de 3-2. După finalul partidei, atacantul a lămurit totul în legătură cu plecarea sa de la Craiova.

Acesta a transmis că mai are trei ani de contract cu Universitatea Craiova și că vrea să rămână pentru a lupta pentru titlu.

„Nu cred (n.r. că există șanse să plece), mai am trei ani cu Universitatea, nu cred că am vreo ofertă. Da (n.r. vrea să rămână să se lupte la titlu).” a declarat Ivan.

Chiar dacă au câștigat cu Sepsi, aceștia au terminat pe locul trei, pentru că CFR Cluj s-a impus cu Farul, scor 5-1. Oltenii vor juca un baraj pentru calificarea în preliminariile Conference League. Adversar va fi una dintre Oțelul Galați și ”U” Cluj, câștigătoarea barajului din play-out.

Echipele de start

Universitatea Craiova (4-2-3-1): L. Popescu – Bancu, Raul Silva, Zajkov, Vlădoiu – Crețu, Mekvabishvili – Ivan, Mitriță, Danciu – Markovic
Rezerve: Lazar, Căpățînă, Ndong, Badelj, Soiri, Mateiu, Barbu, Bana, Blesa, Koljic
Antrenor: Costel Gâlcă

Sepsi Sfântu Gheorghe (4-3-3): Niczuly – Oroian, Ciobotariu, Ninaj, F. Ștefan – C. Matei, Alimi, Aganovic – R. Varga, Debeljuh, Ștefănescu
Rezerve: D. Moldovan, Gedo, Renta, Kallaku, Kocsis, Dumitrescu, K. Varga, Batzula
Antrenor: Bernd Storck