VIDEO. Scene halucinante cu Ronald Koeman în prim-plan, în timpul meciului Polonia – Olanda 1-2 de la EURO 2024! Cum a putut să fie surprins selecționerul „Portocalei mecanice” pe banca tehnică

Olanda, naționala pregătită de Ronald Koeman, a învins duminică Polonia la Hamburg cu scorul de 2-1 în primul meci al Grupei D de la EURO 2O24, turneul final care se desfășoară în această perioadă în Germania, după cum se știe deja foarte bine.

Polonezii au reușit să deschidă scorul în minutul 16 prin Adam Buksa, fotbalistul care la această partidă l-a înlocuit pe Robert Lewandowski în centrul liniei de atac, întrucât starul de la FC Barcelona a acuzat anumite probleme medicale.

Ronald Koeman, în centrul atenției în timpul meciului dintre Polonia și Olanda de la EURO 2024

Batavii au revenit însă destul de rapid pe tabela de marcaj prin Cody Gakpo, cel care a egalat în minutul 29 cu un șut cu piciorul drept din marginea careului de 16 metri, care a fost deviat de un fundaș advers și l-a păcălit pe portarul Szczesny.

În repriza secundă, Ronald Koeman s-a dovedit extrem de inspirat în momentul în care l-a introdus pe teren pe atacantul Wout Weghorst, în minutul 81, în locul lui Memphis Depay.

După doar două minute petrecute pe teren, fotbalistul în vârstă de 31 de ani care în sezonul recent încheiat a fost împrumutat de Burnley la Hoffenheim a reușit să stabilească scorul final cu un șut fără preluare cu piciorul stâng din 6 metri, în urma unei pase primite de la Ake.

Gestul selecționerului „Portocalei mecanice” care i-a oripilat pe fanii din întreaga lume

Revenind la selecționerul „Portocalei mecanice”, pe lângă această inspirație arătată prin introducerea lui Weghorst pe teren în finalul de joc, el s-a aflat și în centrul unui moment cel puțin ciudat, care a devenit instant viral pe rețelele de socializare.

Antrenorul în vârstă de 61 de ani a fost surprins la un moment dat de camerele de filmat în timp ce, aflat pe banca tehnică, a dus de mai multe ori mâna în zona nasului, iar ulterior și-a introdus-o în gură, într-un gest catalogat de mai toată lumea drept unul dezgustător.