Răzvan Patriche a explicat cauzele umilinţei trăite de Dinamo la Hermannstadt, 0-3

Hermannstadt a învins fără drept de apel Dinamo, scor 3-0, în prima rundă din play-out-ul Superligii. Cele trei goluri ale sibienilor au fost marcate de Ianis Stoica, Opruț și Neguț.

Aproape 4.000 de susținători ai „câinilor” au cântat din primul până în ultimul minut, iar Patriche a lăudat galeria.

Răzvan Patriche a explicat umilinţa

„E fotbal, se poate întâmpla ceva. Am avut foarte puţin pe partea ofensivă. Am avut o peluză fantastică în seara asta. Hermannstadt joacă bine acasă, asta s-a văzut, o primă repriză în care ne-au dominat total, meciul s-a pierdut din prima repriză. A fost un accident în seara asta.

Am luptat pentru mingi, dar atât s-a putut: multe reşeli, multe dulerui pierdute. Vom da totul ca să aducem cât mai muşte puncte. La Sibiu suntem ca acasă”, a zis Răzvan Patriche.