”Mi-a fost dor să joc!” Mesajul lui Radu Drăgușin, după victoria zdrobitoare a lui Tottenham cu Aston Villa

Radu Drăgușin (22 de ani) nu a ascuns faptul că vrea să joace mai mult, după prima partidă consistentă în tricoul lui Tottenham. Spurs a trecut cu 4-0 de Aston Villa, într-un meci care a contat pentru runda 28 din Premier League.

A venit momentul pe care Radu Drăgușin nu îl poate rata. Românul a profitat de accidentarea lui Micky van de Ven și a intrat pe teren în minutul 49 al partidei de la Birmingham. Spurs a trecut cu 4-0 de Villa, iar la final românul a fost lăudat de fanii englezi.

Ce a spus Radu Drăgușin, după victoria lui Spurs cu Aston Villa

Radu Drăgușin a fost lăudat și de Ange Postecoglou. ”S-a descurcat foarte bine”, a spus managerul londonezilor.

Internaționalul României nu a ratat ocazia de a vorbi despre viitorul imediat în tricoul lui Tottenham. ”Sper să joc mai mult de acum”, a fost mesajul lansat de fostul fundaș al lui Juventus.

„Sunt foarte fericit că am câştigat aici. Era foarte important pentru noi să luăm cele 3 puncte aici. Ei au jucat foarte bine, dar au luat acel cartonaş roşu şi asta a fost o mare problemă pentru ei. Nu au mai putut să ne pună nicio problemă apoi, iar noi am dominat.

Eu m-am simţit foarte bine, mi-a fost dor să joc. Abia aştept următoarele meciuri. Am avut un ritm foarte bun şi sper să mai joc de acum înainte multe meciuri.

Suntem pe drumul nostru. Vrem să jucăm un fotbal foarte bun. Oamenii de la club m-au primit foarte bine şi pot spune că deja mă simt ca acasă”, a declarat Radu Drăguşin.

”Excelent pentru Radu că a intrat. E prima dată când primește multe minute, chiar într-un meci important, și cred că s-a descurcat foarte bine”,