Daniel Popa a marcat un gol de generic în minutul 90+7, în Hermannstadt – U Cluj 1-1: ”Sunt mândru că mi-am ajutat echipa! Avem șansa noastră la Cupa României”

FC Hermannstadt și Universitatea Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, duminică, într-o partidă din etapa a 3-a a play-out-ului din Superligă.

Ianis Stoica a deschis scorul pentru Hermannstadt, în minutul 31, iar golul egalizator a picat la una dintre ultimele ocazii ale meciului, din gheata lui Daniel Popa, în minutul 90+7.

În urma acestui rezultat, Universitatea Cluj se menține pe locul 8, cu 26 de puncte, în timp ce FC Hermannstadt este pe locul 9, cu 24 de puncte.

Daniel Popa, eroul celor de la Universitatea Cluj: ”Sunt foarte fericit!”

Daniel Popa a fost rezervă la meciul cu FC Hermannstadt și a intrat în startul reprizei secunde, în locul lui Ante Roguljic.

Chiar dacă nu a fost titular, ”Popică” s-a arătat foarte încântat de faptul că a reușit să-și ajute echipe și nu are niciun reproș pentru antrenorul său, Ioan Ovidiu Sabău.

Sunt foarte fericit că am intrat și m-am ajutat echipa. Da, cu siguranță mi-aș fi dorit să joc titular. Sunt un jucător orgolios și îmi doresc să joc.

Asta a fost alegerea lui Mister. Trebuie respectate de fiecare jucători, iar atunci când intrăm să ne facem treaba pentru de asta suntem plătiți.

Sunt mândru că mi-am ajutat echipa. Golurile, nu contează cum intră. Eu îmi doresc să dau în fiecare etapă de pe linia porții, dar să scrie numele meu pe tabelă.

(n.r. – despre Dan Nistor) Suntem colegi de cameră, ne cunoaștem de foarte mult timp. Și la Dinamo ne-am înțeles. Și acum. Sper să joace cât mai mult timp, fiind mai în vârstă, și să-mi dea cât mai multe pase de gol.

Ne gândim la meciul de acasă cu Petrolul. După, vom avea o săptămână foarte grea. Să mergem la Galați și să câștigăm ambele meciuri.

Optimist, bineînțeles. Cred că este șansa noastră în acest sezon să câștigăm Cupa României, dar mai întâi avem meci în campionat și să ne gândim la acesta”, a declarat Daniel Popa, la Digi Sport.