Răzvan Lucescu, fără milă pentru Fatih Terim după victoria din meciul direct: „Puteam să marcăm mai mult”

Răzvan Lucescu l-a învins pe Fatih Terim în etapa a doua a play-off-ului din Grecia, iar la finalul meciului a ținut să sublinieze că, în viziunea sa, diferența de scor ar fi putut să fie chiar și mai mare în favoarea echipei sale.

PAOK a învins Panathinaikos în deplasare cu scorul de 3-2 și a revenit provizoriu pe primul loc al clasamentului din Super League. La final, cel poreclit „Împăratul” a contestat în termeni foarte duri arbitrajul de la acest joc, chiar dacă, în egală măsură, i-a și felicitat pe „vulturi” pentru victorie.

Răzvan Lucescu a apreciat că echipa sa nu i-a dat nicio șansă în meciul direct celei pregătite de Fatih Terim

De partea cealaltă, Răzvan Lucescu a vorbit doar despre partida propriu-zisă și a apreciat că jucătorii săi au meritat să se impună, în condițiile în care ei și-au creat multe ocazii de gol și, de asemenea, în prima repriză nu au avut foarte multe probleme din punct de vedere defensiv.

„Viitorul înseamnă azi și mâine, continuăm. Am câștigat un meci, încercăm să le câștigăm pe toate, în toate competițiile. Este cel mai important lucru în acest moment. Ne-am făcut jocul, ne-am creat mai multe șanse, puteam să marcăm mai mult. În prima repriză nu am simțit că echipa noastră a fost pusă în pericol. Este normal ca ei să aibă calitatea necesară pentru a-și crea ocazii, în repriza a doua au insistat mai mult.

Este normal ca atunci când te deschizi să lași mai multe spații, de care noi am profitat. Nu sunt fericit că am luat acel gol în prelungiri, puteam să îl evităm, la 3-1 am fi putut să gestionăm situația mai bine.

Și în prima repriză, golul egalizator a plecat de la 80 de metri de poartă. Dar din acel punct sunt satisfăcut de joc, unul care a fost plin de tensiune. L-am pierdut pe Kenziora la pauză, Nasberg a avut timp să demonstreze, jucătorii au gestionat bine meciul”, a spus Răzvan Lucescu la finalul meciului de la Atena, citat de sport24.gr.