A ieșit din nou scandal după duelul dintre Răzvan Lucescu și Fatih Terim! Atacul „Împăratului”: „Ar trebui să le fie rușine!”

A ieșit din nou scandal după duelul dintre Răzvan Lucescu și Fatih Terim, așa cum s-a întâmplat cam de fiecare dată în ultimele luni la derby-urile dintre PAOK și Panathinaikos.

În cursul zilei de duminică, echipa antrenată de fostul selecționer al echipei naționale a României s-a impus pe terenul marii rivale din Atena cu scorul de 3-2, într-un meci crucial în ecuația luptei pentru titlul din acest sezon de Super League.

„Împăratul” Fatih Terim a făcut scandal după ce a fost învins de Răzvan Lucescu în Grecia

La finalul partidei, deși jocul a fost arbitrat de către un danez, tocmai pentru a nu se mai genera diferite polemici pe această temă a arbitrajului, „Împăratul” Fatih Terim, antrenorul turc al lui Panathinaikos, a acuzat în termeni foarte duri maniera în care Redder a condus această partidă.

„Felicitări adversarilor, ne-am creat ocazii de gol, dar nu am reușit să marcăm. De obicei nu vorbesc despre arbitri la finalul meciurilor, dar fotbalul grec nu merită să aibă arbitri fără calitate, ar trebui să le fie rușine că au acordat doar patru minute de prelungiri.

Nici nu mai spun despre cartonașe roșii, penalty-uri, faulturile care au fost. Decât să vină astfel de arbitri, mai bine să nu mai vină deloc. Cel mai slab arbitru din Danemarca a venit aici. Nu încerc să găsesc o scuză pentru că am pierdut astăzi, nu spun că nu din greșelile noastre am luat goluri, dar, dacă astfel de arbitri vin, să nu mai vină deloc”, a spus Fatih Terim la finalul meciului Panathinaikos – PAOK 2-3, citat de sport24.gr.

După cum se știe deja destul de bine, în ultimele luni au existat foarte multe scandaluri de amploare între cele două cluburi, unele dintre ele avându-l în centru chiar pe Răzvan Lucescu, pe subiecte legate de arbitraj, dar nu numai, iar la un moment dat s-a ajuns chiar și la amenințări cu acțiuni în justiție între cele două entități.