Ilie Dumitrescu a rămas mască! Cum a reacționat „Mister” la golul lui Alex Pop din partida Oțelul – CFR Cluj | VIDEO

Ilie Dumitrescu a rămas mască la vederea golului înscris de Alex Pop, fotbalistul de la Oțelul Galați. Jucătorul de 24 de ani a deschis scorul contra lui CFR Cluj, printr-o execuție senzațională.

Fotbalistul din compartimentul ofensiv al echipei pregătite de Dorinel Munteanu a executat perfect o lovitură liberă din partea stângă, în minutul 36 al partidei contra clujenilor, iar Oțelul debloca tabela de marcaj. Totuși, partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Ilie Dumitrescu a rămas mască!

Philip Otele, cel care a dat două goluri cu Dinamo, a restabilit egalitatea contra Oțelului, în minutul 45. Ultimele două goluri au fost marcate în finalul meciului. Tachtsidis i-a adus pe elevii lui Mutu în avantaj, în minutul 88, din penalty, dar gălățenii au dus scorul la 2-2 în prelungiri, tot din lovitură de pedeapsă, prin Cisotti (min. 90+6).

Alex Pop, cel care a semnat primul gol în meciul Oțelul Galați – CFR Cluj, l-a uluit pe Ilie Dumitrescu cu execuția sa. Reușita fotbalistului antrenat de Dorinel Munteanu seamănă chiar cu cea a lui Dumitrescu, din partida cu Argentina, de la Campionatul Mondial din 1994.

În pauza duelului de la Galați, acesta a reacționat la execuția lui Pop, afirmând că reușita jucătorului de la Oțelul este mai frumoasă decât golul pe care l-a reușit el în Statele Unite.

„A dat mai bine Pop. A dat foarte bine. Cred că a dat mai bine decât mine. Eu am dat tare la colțul lung, pentru că știam că toți vor ataca la colțul scurt”, a spus Ilie Dumitrescu, Potrivit Digisport

Dorinel Munteanu, bolnav și suspendat

Dorinel Munteanu, antrenorul celor de la Oțelul Galați, a fost suspendat de Comisia de Disciplină a FRF după ce l-a jignit pe asistentul Ionel Valentin Dumitru la meciul cu Dinamo, disputat pe stadionul „Arcul de Triumf”, încheiat cu victoria „câinilor”, scor 3-1. Tehnicianul gălățenilor și-a recunoscut fapta, declarându-se neinteresat de pedeapsa pe care avea să o primească.

După seria incidentelor în care a fost implicat în ultimul timp, acesta a suferit chiar și din punct de vedere medical. După eliminarea din meciul cu fotbaliștii pregătiți de Zeljko Kopic, Dorinel Munteanu s-a internat în spital, acuzând probleme serioase de sănătate.

În urma egalului obținut în partida cu CFR Cluj, Oțelul este pe locul 11 în Superliga, cu 33 de puncte, având opt în plus față de Dinamo, ocupanta primului loc direct retrogradabil. Pentru Oțelul, urmează ultimele două întâlniri din sezonul regulat – în deplasare contra lui Hermannstadt și pe teren propriu cu Poli Iași.