FC Voluntari i-a pus gând rău lui U Cluj! Florin Pîrvu are încredere totală în elevii lui!

În cadrul etapei a opta a play-out-ului SuperLigii României, FC Botoșani și FC Voluntari au remizat, scor 0-0.

Florin Pîrvu, „Nu cred că rezultatul este echitabil”

Cele două echipe și-au împărțit în măsură egalp ocaziile atât de-a lungul primei reprize, cât și în cea de-a doua repriză a meciului. Ilfovenii au fost aproape de a câștiga, după ce au nimerit bara de două ori în a doua repriză.

După finalul meciului, Florin Pîrvu a fost prezent pentru a da declarații. Acesta nu este deloc mulțumit de rezultatul final. Însă, chiar și cu acest scor, tehnicianul echipei ilfovene a ținut să-și felicite jucătorii pentru meciul jucat. Următorul meci al celor de la Voluntari este contra celor de la U Cluj, pe data de 12.05.2024.

„Nu cred că rezultatul este echitabil, dar mă gândesc că mai avem un joc foarte important și pe care trebuie să-l câștigăm.

Chiar dacă e un rezultat de egalitate, aș vrea să îi felicit pe băieți pentru că am văzut dorință, un spirit bun, atitudine. Au respectat ce le-am trasat eu.

Este clar că ulimul joc acasă cu Universitatea Cluj trebuie să câștigăm. Astăzi plecăm dezamăgiți de aici. Am arătat că am venit să câștigăm. Rămâne ultimul joc care trebuie câștigat.”, a spus Florin Pîrvu pentru Digi Sport.