Fanii Petrolului nu au mai suportat umilința! Ironii devastatoare la Ploiești, în timpul partidei cu Voluntari

Fanii Petrolului au suportat cu greu umilința din timpul partidei cu FC Voluntari și i-au ironizat pe jucătorii lui Florin Stângă. FC Voluntari a condus cu 3-0 la pauza partidei și avea 4-0 în repriza secundă.

E criză mare la Petrolul! Rămasă fără Florin Pârvu, ajuns tocmai la Voluntari, echipa se afundă spre liga a doua. Ilfovenii, în schimb, au renăscut sub comanda fostului antrenor de pe ”Ilie Oană”.

Fanii Petrolului, ironii devastatoare la adresa echipei

Voluntari a condus cu 3-0 la pauza meciului cu Petrolul, în urma golurilor lui Vadim Rață, Iosif Armaș și Adam Nemec. Repriza a doua nu a adus revirimentul gazdelor, care s-au văzut învinse și de golul lui Merloi (Min. 60).

Nervii fanilor au cedat la 0-4 după o oră de joc. Cei peste 6000 de suporteri au început să scandeze la adresa lui Gicu Grozav și compania.

”Jucați fotbal”, a fost prima reacție din tribune. Fanii nu s-au oprit și au trecut la ironii: ”Ole, ole, mulțumim Petrolule” și ”Campionii, campionii” au fost scandările susținătorilor gazdelor.

În urma eșecului cu Voluntari, Petrolul rămâne pe locul 11, cu 22 de puncte, dar echipele din zona retrogradării se pot apropia periculos de mult.

ECHIPELE DE START

PETROLUL (4-2-3-1): Zima – Dumitriu, Papp, Huja, Țicu – Hanca, Diomande – Musi, Jair, Grozav – Irobiso

Rezerve: Eșanu, Bălbărău, Denis Radu, Meijers, Garutti, Tommi Jyry, Takayuki Seto, Mario Bratu, Ișfan, Augustin Dumitrache, Iustin Răducan, Berisha.

Antrenor: Florin Stângă (interimar)

FC VOLUNTARI (3-4-3): Vâlceanu – Ricardinho, Matricardi, Armaș – Boboc, Rața, Crepulja, Aliji – Nemec, Dumiter, D. Andrei

Rezerve: Jesus Fernandez, Merloi, Răduț, Droppa, Cristian Paz, Roberto Voican, Carnat, Turda, Daniel Florea, Robert Popescu, Andrei Ciobanu, Redon Yahcuroo

Antrenor: Florin Pîrvu

Stadion: „Ilie Oană”, Ploiești

Arbitru: Viorel Nicușor Flueran (Craiova – Dolj) / A1: Alexandru Vodă (Alba Iulia) / A2: Alexandru Filip (Constanța) / Arbitru VAR: Sebastian Colțescu (București) / Arbitru AVAR: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj – Timiș) / R1: Alina Ionela Peșu (Craiova – Dolj) / Observator arbitri: Marian Salomir (Cluj-Napoca)