Dezvăluiri de senzație din vestiarul FCSB, făcute de fostul antrenor! Cum a reușit Florinel Coman să se impună în fața colegilor: „A intrat în ei!”

Fostul antrenor de la FCSB a făcut dezvăluiri foarte interesante despre modul în care a reușit Florinel Coman să se impună în vestiarul roș-albaștrilor.

Episodul s-a petrecut la meciul câștigat recent de liderul din Superliga, în sezonul regulat, pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 2-1, grație unei „duble” semnate de fotbalistul în vârstă de 25 de ani în repriza a doua, după ce la pauză s-a intrat cu scorul de 1-0 pentru gruparea ilfoveană, antrenată la acel moment de Nicolae Dică.

Cum a reușit Florinel Coman să-l impresioneze pe Nicolae Dică la pauza meciului FC Voluntari – FCSB 1-2

Acum, fostul atacant și antrenor de la FCSB a vorbit din nou despre acea partidă și a ținut să sublinieze că la pauza jocului a avut ocazia de a asculta discursul, destul de dur, ținut de Florinel Coman în vestiarul vicecampioanei României, arătându-se chiar impresionat de modul în care internaționalul român s-a descurcat în acea ipostază.

„Când a jucat la Voluntari, Coman a câștigat meciul pe teren, dar și la pauză. Am aflat după meci. Vestiarele sunt aproape, conducerea noastră era pe hol și a auzit ce a vorbit la pauză.

A fost singurul care a vorbit, a intrat în jucători și în toată lumea. A zis multe. A țipat, normal că nu le-a zis ‘te rog frumos’. Nu poți să te impui în vestiar, dacă nu faci nimic pe teren”, a spus Nicolae Dică, potrivit fanatik.ro.

Ce a ținut să scoată în evidență cel poreclit „Mbappe” de Gigi Becali la finalul acelui meci

Interesant de remarcat este că totuși, deși a marcat două goluri în acel meci, Florinel Coman nu a ținut la acel moment să își aloce vreun merit pentru desfășurarea jocului din repriza secundă. Din contră, el a dorit să remarce faptul că revenirea pusă în scenă de echipa sa a fost provocată în mare măsură de modificările de plan tactic efectuate de antrenorul Elias Charalambous la pauză.

„Un meci întors de echipă. Un meci pe care l-am tratat superficial în prima repriză, am fost lipsiți de curaj, de determinare, am pierdut mijlocul terenului. A schimbat tactica la pauză și i-a ieșit, chiar e tare (n.r.- Elias Charalambous).

O seară perfectă, să spunem, dar trebuia să ne facem meciul ușor din primele minute. E bine că am știut să gestionăm pe parcursul meciului, nu am căzut psihic”, a declarat atunci Florinel Coman, la flash-interviul de la finalul partidei de la Voluntari.