Daniel Bîrligea a câștigat titlul, dar nu scapă de critici! Fostul atacant al naționalei a găsit problema golgheterului de la FCSB

Daniel Bîrligea a câștigat titlul alături de FCSB, dar a fost criticat de Marius Niculae, fost atacant important al echipei naționale.

Daniel Bîrligea, criticat și după ce a cucerit titlul în Superligă! Fostul atacant al naționalei a găsit problema golgheterului de la FCSB

Concret, Marius Niculae l-a analizat pe Daniel Bîrligea și consideră că fotbalistul de la FCSB trebuie să lucreze la partea tehnică pentru a deveni un atacant complet.

Mai mult decât atât, Bîrligea este sfătuit de Marius Niculae să fie constant pe durata întregului sezon.

„Se aseamănă foarte mult cu mine poate Alibec. Tot stângaci, tot cu execuţii şi pe fizic. Poate Bîrligea, dacă mai lucrează la partea tehnică şi am văzut că renunţă destul de uşor la anumite faze.

Când a venit la început la FCSB, el lupta până la capăt la fiecare fază. Nu ceda. Acum mai are câteva sincope şi la asta mai trebuie să lucreze pentru că eu îl văd un jucător de echipă naţională”, a spus Marius Niculae, citat de orangesport.ro.

Daniel Bîrligea și-a prezentat scuzele după ce i-a enervat la culme pe rivalii de la Dinamo și Rapid: „Nu am fost lucid”

După ce FCSB și-a asigurat matematic al doilea titlu de campioană la rând în Superliga, Daniel Bîrligea a postat pe rețelele de socializare un mesaj ofensator la adresa rivalilor de la Dinamo și Rapid.

Atacantul echipei roș-albastre a publicat o fotografie în care un berbec purtând la gât o medalie pe care scria mesajul „Campionii 2025” ținea în lesă doi câini triști, iar la picioarele sale se aflau în acele momente trei păsări de culoare neagră, aluzia fiind mai mult decât evidentă.

În acest context, după ce echipa sa a reușit să se impună și la Cluj cu Universitatea, scor 2-0, Bîrligea a simțit nevoia să își prezinte scuzele pentru situația generată în spațiul public, de asemenea prin intermediul unei postări pe rețelele de socializare.

„Îmi pare rău pentru postarea pe care am făcut-o într-un moment de euforie și entuziasm, imediat după câștigarea titlului. Nu am fost lucid și nu mi-am dat seama că imaginea putea fi interpretată ca rasistă și jignitoare.

Nu am vrut să jignesc pe nimeni și cu siguranță nu mi-am dorit și nu îmi doresc să creez tensiuni. Respect adversarii cu care sunt coleg la echipa națională și pe suporterii lor, chiar dacă suntem rivali pe teren. Îmi doresc ca bucuria sportivă să rămână în limitele respectului reciproc. Îmi asum greșeala și îmi cer scuze sincer tuturor pentru reacția neinspirată!”, a fost mesajul transmis de Daniel Bîrligea.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare