Cristina Neagu a comentat calificarea în sferturile Ligii Campionilor. Ce șanse are CSM București cu Metz

Cristina Neagu (35 de ani) a anunțat care este obiectivul imediat al lui CSM București, după calificarea în sferturile Ligii Campionilor. Metz va fi adversara campioanei României.

CSM București a trecut și în retur de Krim Ljubljana, scor 30 – 24. Dubla victorie cu campioana Sloveniei a adus entuziasmul în rândul „tigroaicelor”. Cristina Neagu a fixat obiectivul: calificarea în Final Four, pe care CSM nu l-a mai atins de șase ani.

Cristina Neagu vrea în Final Four-ul Ligii Campionilor

Principalele marcatoare ale partidei au fost Neagu 7 goluri, Gutierrez 6, Ingstad 4, pentru CSM, respectiv Radicevic 6, Dmitrieva 5, pentru Krim.

„Ne dorim să ajungem în Final Four, întâlnim o echipă bună (n.r. – Metz) şi ce poate face diferenţa e să fim exacte în atac şi apărare. Cred în şansa noastră, nu facem nuntă din această calificare, mai avem o lună până la sferturi.

Acum suntem bine, dacă jucam peste o săptămână sau două clar eram foarte bine, dar nu pot spune cum vom fi peste o lună. Încă Final Four-ul e departe, ne concentrăm pe următorul meci şi suntem all-in pentru meciul cu Metz”, a spus Cristina Neagu.

Mihai Pintilii i-a făcut galerie Cristinei Neagu

”Tigroaicele” au avut și suporteri de lux. Mihai Pintilii a fost în tribunele de la ”Polivalentă”. Tehnicianul lui FCSB este convins că Neagu și compania merită să ridice trofeul deasupra capului.

„Foarte frumos, atmosfera a fost senzaţională. Sută la sută le văd în Final Four. Au calitate.

(n.r. – Ce ar însemna să câştige Liga Campionilor?) Un trofeu pe care îl merită”, a spus Mihai Pintilii.