VIDEO. Noua senzație a lui Gică Hagi s-a ținut de cuvânt! Fotbalistul dorit de Gigi Becali a marcat două goluri superbe în meciul Farul Constanța – CFR Cluj!

Ionuț Cojocaru, ultimul „produs de export” provenit din academia lui Gică Hagi, a „recidivat” după prestația excelentă din etapa trecută, când a marcat o dublă la Craiova cu Universitatea, și a ieșit în evidență și în prima repriză a meciului Farul – CFR Cluj, din etapa a cincea a play-off-ului Superligii.

UPDATE: În minutul 78, Ionuț Cojocaru a reușit „dubla”. El a marcat elegant, cu exteriorul, după ce a profitat de o distanță uriașă existentă între fundașii centrali ai CFR-ului și a scăpat singur cu portarul Sava.

Știrea inițială:

În minutul 41, la scorul de 1-0 pentru campioana României, fotbalistul în vârstă de doar 20 de ani a reușit să marcheze din nou pentru „marinari”, cu o execuție superbă din marginea careului de 16 metri.

Ionuț Cojocaru, tânărul fotbalist al lui Gică Hagi care a intrat pe radarul lui Gigi Becali, a marcat un gol superb în prima repriză a meciului Farul Constanța – CFR Cluj

Jucătorul despre care s-a scris în ultimele zile că ar fi urmărit cu mare atenție în această perioadă de cei de la FCSB a trimis o „rachetă” în diagonală cu piciorul drept, iar mingea s-a dus aproape de vinclul porții apărate de Răzvan Sava, acesta neavând, în mod evident, vreo șansă de a interveni. (AICI VIDEO)

La finalul acelui meci de la Craiova, câștigat de Farul în fața Universității cu scorul de 2-1, când el a marcat ambele goluri ale echipei sale, Ionuț Cojocaru a ținut să transmită că vor mai urma astfel de evoluții din partea sa și iată că și-a respectat cuvântul în această partidă cu CFR Cluj de pe teren propriu.

„Mă bucur pentru realizările mele, cred că am făcut un joc colectiv foarte bun în prima repriză și mă bucur că am reușit să învingem azi.

(n.r. de unde a apărut Ionuț Cojocaru?) Din academie, sunt de mic acolo, mă bucur că Mister (n.r- Gheorghe Hagi) îmi dă încredere și că am putut să arăt ce pot astăzi.

Toată lumea m-a sustinut, îmi spunea că sunt talentat și să nu îmi pierd încrederea în mine. Muncesc foarte mult în fiecare zi. Noi vrem să luăm 3 puncte la ficare meci și cred că această victorie ne ține în cursa pentru Europa.

Meciul are 90 de minute, am rămas calmi, concentrați, ne-am văzut de jocul nostru și cred că ăsta a fost secretul. E doar începutul, vor urma mai multe reușite cu siguranță”, a spus atunci Ionuț Cojocaru, la flash-interviu.