Veşti bune pentru Edi Iordănescu: s-a „trezit” Răzvan Marin! A impresionat din nou în Serie A, deşi Empoli a pierdut

Răzvan Marin a jucat din nou un meci întreg în Serie A. Internaţionalul român a fost integralist la Empoli, contra lui Cagliari, scor 0-1, într-un meci din cadrul etapei a 27-a din campionatul italian.

Empoli, cu Răzvan Marin integralist, a avut un gol anulat pentru ofsaid, în minutul 63, iar oaspeţii au înscris golul victoriei după şase minute. A fost primul gol stagional al lui Jankto, care a adus trei puncte lui Cagliari.

Răzvan Marin a primit nota 7

Răzvan Marin a avut o evoluţie solidă, deşi echipa lui a pierdut. Mijlocaşul de 27 de ani a fost notat cu 7 de specialiștii Sofa Score. Reamintim că în etapa precedentă din Serie A, în meciul câștigat de Empoli, în deplasare, cu Sassuolo, scor 3-2, Răzvan Marin a fost desemnat cel mai bun jucător de pe teren, după ce a reușit să furnizeze două assist-uri.

Vestea bună pentru Edi Iordănescu este că, în ultimele 3 partide ale lui Empoli din Serie A, Răzvan Marin a fost titular.

Se întoarce la Cagliari

În clasament, Empoli ocupă poziţia a 14-a, cu 25 de puncte, iar Cagliari este pe 18, cu 23 de puncte. Răzvan Marin aparţine de Cagliari, echipă la care se va întoarce în vară.

Răzvan Marin, despre care s-a spus că ar putea pleca din Serie A, la o echipă din Olanda, are o cotă de piaţă de 2,5 milioane de euro.