Ultimatum pentru Dan Petrescu în Coreea de Sud. Zilele „Bursucului” la Jeonbuk sunt numărate

Dan Petrescu (56 de ani) trece prin momente grele în Coreea de Sud, unde antrenează echipa Jeonbuk Hyundai. A început prost anul 2024, cu două egaluri şi o înfrângere din 3 etape.

De asemenea, Jeonbuk a fost eliminată şi din sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei, după 1-2 la general contra lui Ulsan Hyundai.

Suporterii i-au cerut demisia

În cazul în care Jeonbuk nu obţine un rezultat pozitiv în faţa campioanei sezonului trecut, Ulsan, Dan Petrescu ar putea părăsi-o pe Jeonbuk, conform presei din Coreea de Sud. Asta şi pentru că suporterii au început deja să-l conteste pe antrenorul român. Unii dintre ei i-au cerut demisia.

„Îmi cer iertare față de fanii care au plătit bani și și-au rupt din timpul lor pentru a veni până aici și a urmări acest meci”, a spus „Bursucul”.

Trebuie să scoată un rezultat bun cu Ulsan Hyundai

Fostul tehnician de la CFR Cluj şi-ar putea afla soarta pe banca celor de la Jeonbuk după pauza pentru meciurile echipelor naţionale. El va întâlni campioana en-titre Ulsan Hyundai, sâmbătă, 30 martie.

„Jeonbuk, într-o criză mai rea decât un coşmar, Petrescu tremură!”, au titrat jurnaliştii, care au precizat că meciul cu Ulsan are putea fi o „ghilotină” pentru antrenorul Dan Petrescu.