Se întâmplă în România! Un club din Liga 4 le dă lecții echipelor din Superliga la deszăpezire. VIDEO

Ninsorile din ultimele zile le-au dat bătăi de cap cluburilor din România.

Metodă modernă de deszăpezire în Liga 4 din România

Cel mai comic moment a avut loc la Buzău, înaintea meciului cu FCSB. Organizatorii au ales, printre altele, să curețe suprafața de joc cu o bancă pusă pe lat și legată de un tractoraș.

Chiar dacă vorbim despre nivelul Superligii, oficialii din Buzău nu au avut echipamentele necesare și au fost nevoiți să se descurce cu ce au. În Liga 4 însă, cei de la Voința Crevedia au deszăpezit terenul mult mai rapid, după cum se poate vedea în imaginile de mai jos.

@dbsport.ro

Dacă în Liga 1 deszăpezirea se face cu banca și mătura, uitați cum se lucrează la județ. Liga a 4-a, Voința Crevedia, teren Samurcași. #fyp #fotbaljudetean #crevedia #romania #superliga #iarna

♬ оригинальный звук – Music tour

Daniel Pranjic, ex-Bayern Munchen, a semnat în Liga 4 din România

Ajuns la 43 de ani, Daniel Pranjic a semnat zilele trecute cu Axi Adunații-Copăceni, formație aflată în Liga 4 din România.

Fără echipă din vara anului 2021, Daniel Pranjic a revenit pe terenul de fotbal la Axi Adunații-Copăceni. Croatul va fi coleg la formația din Liga 4 cu Alexandru Stan, fostul fundaș al FCSB-ului.

Alexandru Stan a povestit cum au aflat jucătorii echipei că Daniel Pranjic a sosit la Adunații-Copăceni, dar și cine ar fi intermediat mutarea total neașteptată.

„Ne-am trezit cu el la un meci amical. N-am crezut prima oară, l-am văzut în vestiar. L-am salutat, i-am urat bun venit și cam asta a fost. Îmi face mare plăcere și este o onoare pentru toți să jucăm alături de el. Este o lovitură, da. Știu că Predescu (n.r. Alin Predescu), fostul atacant al Stelei, l-a adus. Se cunosc de la Victory Cup. Am înțeles că are și licența PRO, ne poate ajuta foarte mult.

Eu cred că venirea lui în România, nu neapărat la noi, este o lovitură de imagine. Noi vrem să promovăm și să ne mai bucurăm de fotbal cât mai putem. Daniel mai poate, aleargă, joacă mijlocaș central. Se menține bine fizic”, a spus Alexandru Stan, pentru Sportpesurse.ro.

Un gol în 58 de selecții a adunat fundașul stânga la naționala Croației. Dinamo Zagreb, Heerneveen, Bayern Munchen, Sporting, Celta Vigo sau Panathinaikos sunt cele mai importante formații la care a jucat Danijel Pranjic de-a lungul carierei.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare