Radu Drăgușin, prestație solidă împotriva lui Manchester City! Ce notă a primit internaționalul român după duelul cu superstarurile lui Pep Guardiola

Tottenham și Manchester City au fost adversare într-un meci restant din Premier League, din etapa a 34-a. Internaționalul român, Radu Drăgușin, a fost titular și a avut o evoluție surprinzătoare.

Nota 6.7 pentru Radu Drăgușin

După șapte meciuri la rând în care românul a fost rezervă, fundașul a prins primul 11 al lui Tottenham pentru meciul cu Manchester City, scor 0-2.

Radu Drăgușin a profitat de șansa primită de la Ange Postecoglou și a făcut o primă repriză excelentă. Prima intervenție a fost chiar o deposedare la limita careului pe Haaland la o fază periculoasă. Următoarea intervenție a fost cât un gol, când a scos de pe linia porții șutul lui Silva.

Haaland a punctat la începutul și finalul reprizei a doua, însă stoperul român n-a fost de vină la niciunul dintre goluri.

Conform Sofascore, internaționalul român a primit nota 6.7 pentru evoluția sa din această seară.

Cea mai mare notă din cei patru fundași de la Tottenham a luat-o Romero (6.9), în timp ce lateralii Porro și Van de Ven au luat 5.9, respectiv 6.4.

Fanii lui Tottenham, mesaje de fericire

Suporterii lui Tottenham au reacționat la vestea că Radu Drăgușin a fost titularizat în meciul cu Manchester City. Mulți dintre ei au fost mulțumiți de faptul că Radu Drăgușin a fost titularizat, însă, având în vedere rivalitatea dintre Tottenham și Arsenal, fanii lui Spurs își doresc ca echipa lui Ange Postecoglou să piardă acest meci, ca echipa lui Mikel Arteta să nu câștige titlul.

”Este grozav că Radu Drăgușin este titular!

”Van de Ven ca fundaș stânga probabil va schimba modul în care City va ataca. Îmi place că Romero și Drăgușin fac pereche pentru a-l provoca din punct de vedere fizic pe Haaland. Sunt foarte curios cum vor fi construite atacurile!

”Cu Van de Ven, fundaș stânga și Drăgușin, titular, s-a terminat pentru City!” au fost câteva din mesajele suporterilor.