O nouă ironie marca MM Stoica, după FCSB – Universitatea Craiova 2-0: ”O cafea de nota 10!”

FCSB a învins-o pe Universitatea Craiova, scor 2-0 (2-0), duminică seară, pe Arena Națională, într-o partidă din etapa a 3-a a play-off-ului Superligii și pare doar o chestiune de timp până când va deveni campioană.

În minutul 29, Florinel Coman a executat bine o lovitură liberă din marginea careului și l-a păcălit pe portarul oltenilor, Laurențiu Popescu.

Trei minute mai târziu, Coman a bătut mișelește o lovitură de colț. Ștefan Vlădoiu s-a plasat greșit, a încercat să se replieze la colțul scurt, însă, în disperarea de a respinge balonul l-a introdus în propria poartă.

În urma acestui rezultat, FCSB rămâne lider în Superligă, cu 41 de puncte, în timp ce Universitatea Craiova este pe locul 3, cu 31 de puncte, la egalitate cu ocupanta poziției secunde, CFR Cluj.

MM Stoica se bucură de liniștea celor 10 puncte avans!

Președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, Mihai Stoica, a postat pe rețelele sociale, la 12 ore de la victoria contra Universității Craiova, un mesaj extrem de sugestiv pentru rivale, în stilul caracteristic:

O cafea de nota 10, dacă înțelegi ce vreau să spun”, a fost mesajul transmis de Mihai Stoica, în timp ce-și savura cafeaua, de la 10 puncte distanță (11 prin faptul că nu a primit rotunjire) de rivalele Universitatea Craiova și CFR Cluj.

De asemenea, pe fundalul fotografiei postate, realizate la ”Baza Sportivă FCSB” din Berceni, se putea zări și o imagine cu jucătorii lui Elias Charalambous și Mihai Pintilii în timp ce executau o horă a bucuriei, după un nou succes important în Superligă.

Pentru FCSB, urmează o altă partidă dificilă, pe terenul celor de la CFR Cluj, duminică, 14 aprilie, de la ora 21:00.