MM Stoica a comentat victoria obținută de Universitatea Craiova, scor 3-0, cu U Cluj, în prima etapă a play-off-ului din Superliga României.
MM Stoica, prima reacție după ce Universitatea Craiova a urcat provizoriu pe primul loc
Oficialul celor de la FCSB nu a fost impresionat de olteni, având în vedere că, în opinia sa, U Cluj nu a reprezentat un adversar dificil pentru formația din Bănie.
„Mie nu mi s-a părut un adversar dificil Universitatea Cluj. A fost impresia aia că pot ajunge uşor la poartă, dar a fost o zi din aia în care nu poţi finaliza. Păi ce a fost? Şutul ăla al lui Simion, atât. Galop de sănătate, fără să forţeze Craiova.
Singura chestie pentru Craiova a fost că a luat cartonaşe galbene. A luat şi Popescu, au luat amândoi fundaşii centrali, a luat şi Bancu.
Au luat multe cartonaşe la un meci pe care l-au câştigat fără probleme, nu s-a pus decât problema scorului”, a declarat Mihai Stoica pentru primasport.ro.
Ioan Ovidiu Sabău a recunoscut superioritatea celor de la Universitatea Craiova: „Vreau să-i felicit!”
Ioan Ovidiu Sabău a tras concluziile după victoria clară obținută de Universitatea Craiova, scor 3-0, cu U Cluj, în Superliga României.
Antrenorul cluenilor a recunoscut faptul că oltenii lui Mirel Rădoi au jucat mult mai bine, victoria fiind meritată.
„Ca rezultat, clar 3-0. A fost diferență mare între prima repriză și a doua, în care au înscris la acea ocazie. Puteam face 1-1, ei au dat gol, noi am dat peste poartă. Au venit niște greșeli, au reușit să facă 3-0, dar puteam intra în joc și la 2-0.
Dar, până la urmă, vreau s-o felicit pe Craiova, a fost mai bună. Avem mult de lucru la ce înseamnă jocul nostru de posesie, am avut momente de teamă, nu ne-am demarcat suficient, n-am avut încredere să ținem mai mult de minge.
Când adversarul ne-a făcut presiune, ne-am temut. Încă sunt jucători care joacă sub nivelul lor și trebuie să-i ajut să revină la evoluții foarte bune.
Mai sunt nouă meciuri, să vedem și cu sistemul de joc. Nu trebuie să mai apară nici accidentări. Vedem, e foarte important cum gestionez această pauză”, a declarat Sabău.