Lovitură pentru FCSB! Gigi Becali l-a pierdut pe ”omul bun la toate”! Ar putea rata tot sezonul

FCSB l-a pierdut pe Ovidiu Popescu (30 de ani) pentru meciul cu Farul Constanța, primul de la reluarea campionatului după pauza datorată echipelor naționale. Cel mai vechi jucător din lotul echipei lui Gigi Becali s-a accidentat și ar putea rata tot sezonul.

FCSB revine pe terenul de joc, după pauza competițională prilejuită de meciurile echipelor naționale. Pentru liderul din Liga 1 urmează un meci de foc. Farul lui Gică Hagi a trecut de Rapid, 2-1, în prima etapă din play-off, iar ”Regele” a anuțat că țintește victoria și cu echipa fostului său patron.

Ovidiu Popescu s-a accidentat și ar putea rata tot sezonul

Veștile primite de Elias Charalambous nu sunt deloc bune. Staff-ul tehnic a fost anunțat că Ovidiu Popescu va rata partida de duminică. Potrivit Fanatik, polivalentul jucător s-a lovit la ultimul antrenament și nu va putea fi pe teren la realuarea play-off-ului.

Potrivit sursei citate, cel mai vechi fotbalist din lotul FCSB va efectua analizele necesare pentru a vedea gravitatea accidentării.

Cu siguranță, acesta va rata partida cu Farul, dar există riscul să stea pe tușă întreg sezonul.

După o perioadă în care a prins doar câteva minute pe finalul partidei sau a fost rezervă, Ovidiu Popescu a profitat de situația lotului și a fost titular cu Rapid și cu Sepsi.

Revin Vlad Chiricheș și Denis Haruț

Cuplul Elias Charalambous și Mihai Pintilii primesc și vești bune. Vlad Chiricheș pare complet refăcut și este la dispoziția staff-ului tehnic, după accidentarea care îl ține departe de teren tocmai din luna august.

Și Denis Haruț și-a revenit în urma problemelor medicale. Cei doi au fost pe teren în amicalul cu Gloria Buzău.

”Ne gândim deja la meciul de duminică (n.r. cu FCSB). Deja de mâine încolo… În ultimele trei zile ei au făcut antrenament, eu am analizat ce era de analizat, iar mâine ne reunim și avem două zile la dispoziție să pregătim meciul foarte bine. Trebuie să-l câștigăm. Altă alternativă nu avem, trebuie să câștigăm meciul ca să rămânem acolo”, a declarat Gică Hagi înaintea partidei de duminică.

Farul – FCSB este programat pe data de 31 martie, de la 21:00

• 1 gol și o pasă de gol a reușit Ovidiu Popescu în cele 33 de meciuri jucate în acest sezon, în toate competițiile.