Louis Munteanu, speranțe la convocarea pentru EURO după Farul – Rapid 3-1: „Îmi doresc să fiu acolo, dar prefer să arăt pe teren decât să vorbesc”

Meciul dintre Farul și Rapid s-a încheiat cu victoria detașată a gazdelor cu 3-1, scorul fiind deschis scorul cu cinci minute înainte de finalul primei reprize, prin Louis Munteanu. în prelungirile primei reprizei (min. 45+4), Rapid a egalat prin Albion Rrahmani, după ce kosovarul a transformat un penalty care a creat controverse. Scorul final a fost stabilit în repriza a doua, după golurile marcate de Luca Andronache (min. 67) și Amine Benchaib (min. 69).

Louis Munteanu, „Suntem fericiti ca dăm dovadă de caracter”

Louis Munteanu (21 de ani), atacantul celor de la Farul Constanța, a vorbit după meciul câștigat acasa contra celor de la Rapid, scor 3-1. Constănțenii se află la al treilea meci consecutiv câștigat, iar atacantul este decisiv meci de meci. JUcătorii se află într-un moment plin de încredere și sunt fericiți că au parcursul acesta, iar atacantul speră să continue tot asa.

„Așa a fost să fie acest sezon. Suntem fericiți că dăm dovadă de caracter. Suntem fericiți că jucăm așa în play-off. Anul trecut tot 10 goluri am dat, acum sper să le depășesc.” a declarat Louis Munteanu.

Louis Munteanu, „Prefer să arăt pe teren decât să vorbesc”

Întrebat dacă acesta are speranțe pentru convocarea la lotul pentru EURO 2024, acesta a alege să demonstreze prin evoluțiile de pe teren și să nu vorbească despre acest subiect.

„Îmi doresc să fiu acolo, dar prefer să arăt pe teren decât să vorbesc” a declarat Louis Munteanu după ce a fost întrebat de convocarea la EURO.” a spus atacantul de bază al lui Gheorghe Hagi.