Leo Grozavu, conflict monstru la pauza meciului cu FCU Craiova! De ce a fost eliminat antrenorul ieșenilor

Leo Grozavu a fost parte a unui conflict monstru la pauza meciului cu FCU Craiova, pe care ieșenii l-au disputat în deplasare. Antrenorul lui Poli Iași a fost eliminat, într-un moment în care ambele formații se aflau pe tunelul arenei din Bănie.

Leo Grozavu a avut ceva de reproșat la adresa lui Horațiu Feșnic, arbitrul întâlnirii, peste care ar fi vrut să intre în vestiar, în pauza dintre cele două reprize, după ce a fost trimis în tribune.

Leo Grozavu, conflict monstru la pauza meciului cu FCU Craiova

Meciul dintre FCU Craiova și Poli Iași a fost partida de deschidere a rundei 28 din Superliga. Partida s-a jucat marți, pe terenul oltenilor, de la 16:15. Cele două echipe au remizat, scor 1-1, după ce elevii lui Costantino au deschis scorul în primele 20 de minute ale întâlnirii, iar ieșenii au egalat prin Bettaieb, în prelungirile primei reprize.

Golul gazdelor, însă, a fost contestat de banca tehnică a celor de la Poli Iași. La pauza partidei, brigada care a arbitrat acest meci a avut parte de o ieșire nervoasă a lui Leo Grozavu. Tehnicianul trupei din Copou i-a cerut explicații lui Horațiu Feșnic, în legătură cu maniera sa de arbitraj. Situația a escaladat destul de repede, astfel că Grozavu a primit cartonașul roșu, iar antrenorul nu a rămas indiferent.

Potrivit orangesport.ro, o ceartă a avut loc, iar Leo Grozavu a încercat să se năpustească asupra arbitrilor în vestiarul acestora. Oficialii partidei de la Craiova au fost Horațiu Feșnic, Alexandru Cerei, Ciprian Danșa, Sorin Vădana, Marcel Bîrsan și Iulian Dima, ultimii doi aflându-se în cabina VAR.

Principalul ieșenilor a forțat intrarea în vestiarul lui Horațiu Feșnic

Antrenorul echipei Poli Iași a încercat să pătrundă în vestiarul arbitrilor, iar oamenii care se ocupau cu paza și securitatea au fost nevoiți să îl oprească, formând un „zid” în jurul acestuia, în timp ce Leo Grozavu își exprima nemulțumirea urlând. După fericirea de la finalul partidei cu Rapid, când acesta i-a „înțepat” pe giuleșteni, a urmat acest incident nefericit, în urma căruia tehnicianul din Copou va lipsi cel puțin un meci.

În partida de la Craiova, Mihai Bordeianu a fost eliminat în prelungiri. Poli Iași ocupă poziția a 13-a în Superliga, cu 31 de puncte. Ieșenii mai au de disputat două meciuri în sezonul regulat.

Următoarea întâlnire va fi cea cu Dinamo, de pe teren propriu, de pe data de 1 martie, după care fotbaliștii lui Grozavu vor merge la Galați, pentru duelul cu Oțelul, formație pregătită de Dorinel Munteanu. Poli Iași a marcat 32 de goluri în acest sezon de Superliga, apărarea sa încasând 43.