Gigi Becali a anunţat transferul spectaculos pe care îl va face în iarnă. FCSB cumpără un titular de la o rivală ce trage la play-off

Mutare spectaculoasă anunţată de Gigi Becali imediat după partida Sepsi – FCSB, 0-1. Chiar dacă Ștefan Târnovanu a făcut un meci foarte bun la Sf. Gheorghe, patronul campioanei doreşte să-i aducă un concurent pe post.

Omul de afaceri a pus ochii pe un titular de la o rivală ce trage la play-off.

FCSB îl transferă pe Lukas Zima

Patronul campioanei, Gigi Becali, a spus că doreşte să-l cumpere pe portarul Lukas Zima, de la Petrolul Ploieşti.

Mutarea se vrea a fi concretizată la iarnă, iar cehul ar urma să suplinească plecarea rezervei Andrei Vlad.

”Da, da. MM ştie, nu stau eu să vorbesc de portari. Ce să vorbesc de portari? Portar avem, cel mai bun din Liga 1 acum. Când îl critic, îl critic ca să îi fie frică.

(n.r. despre plecarea lui Vlad) O să luăm al doilea portar, pe Zima, apoi să vezi frică pe Târnovanu”, a spus Becali, la Prima Sport.

Lukas Zima este cotat de Transfermarkt la 850.000 de euro.

Târnovanu, despre relaţia cu patronul

Ștefan Târnovanu a vorbit despre faptul că a fost criticat în ultima perioadă de Gigi Becali pentru prestațiile sale.

„(n.r. – Criticile din partea lui Gigi Becali) Te afectează, dar cel mai important este să privești partea bună. Mă bucur că am făcut un meci bun.

(n.r. – Lauda venită ulterior meciului cu RFS) Nu trebuie să mi se urce la cap.

Ținând cont de fotbalul pe care l-am practicat în aceste două meciuri… În Europa League, am făcut un meci aproape perfect. În seara asta, Sepsi ne-a pus unele probleme”, a declarat Târnovanu.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare