Gică Hagi ține pe toată lumea în suspans! Răspunsul final pentru oferta de selecționer se va afla astăzi „O s-o aflați într-un comunicat simplu”

Gică Hagi (59 de ani) este favoritul Federației Române de Fotbal pentru a ocupa postul de selecționer al României care a fost lăsat gol după plecarea lui Edi Iordănescu (46 de ani).

Gică Hagi anunță astăzi decizia finală pentru postul de selecționer

La conferința de presă de la finalul meciului dintre Farul Constanța și FC Botoșani, Gică Hagi a dezvăluit că decizia finală este deja luată cu privire la rolul de selecționer al naționalei României.

„Regele” a anunțat că în cursul zilei de azi, 29 iulie,  va urma să-i comunice lui Răzvan Burleanu decizia luată, iar pe parcursul zilei decizia va fi știută în mod public.

Ca să vă dau un răspuns de bun simț și de respect, ca să-l sun prima oară pe dânsul (n.r. Răzvan Burleanu), îi voi spune prima oară lui decizia luată de mult timp.

I-o comunic mâine și, după ce o află dânsul, clar că o s-o aflați și dumneavoastră într-un comunicat simplu, scurt. Cam asta e.” a spus Gică Hagi, la conferința de presă.

Ciprian Marica vede cu ochi buni eventuala aducere a lui Adrian Mutu, în cazul în care Gică Hagi ar fi numit selecționerul echipei naționale

Ciprian Marica (38 de ani), acționar la Farul Constanța, a fost întrebat în legătură cu posibilitatea ca Gică Hagi să îl numească pe Adrian Mutu (45 de ani) antrenor la echipa de la malul mării.

Marica a dat în mod destul de clar de înțeles că privește „pista” reprezentată de „Briliant” drept una corectă și una cu șanse destul de mari de concretizare.

El a spus că, în opinia sa, fostul său coechipier de la echipa națională ar avea nevoie de această provocare în acest punct al carierei sale de antrenor, dar și că are încredere că el ar putea face lucruri bune la Farul Constanța.

Probabil au discutat ceva, eu știu? Eu cred că atât Mutu, cât și Gică, au nevoie în viața lor de o provocare nouă. Mutu are, mai are multe de demonstrat. A crescut foarte mult de la ultima experiență pe care a avut-o.

Crește Mutu, am încredere in el. Din punctul ăsta de vedere, găsim antrenori. Se găsesc soluții de antrenori dacă Gică se gândește să accepte.” a transmis Ciprian Marica, potrivit fanatik.ro.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare