Faza zilei pe San Siro, la meciul Inter – Atletico. Cine a fost vedeta care a stat cu cagula pe cap

Meciul Inter – Atletico din optimile Champions League a avut în tribune o mulțime de personaje importante. Dar unul dintre acestea a atras atenția în mod special pentru că a apărut în tribune cu o cagulă pe față. Jurnaliștii din Italia și-au dat rapid seama despre cine este vorba.

Kanye West a venit cu cagula pe față la meciul Inter – Atletico

Inter a câștigat cu 1-0 duelul cu Atletico din Champions League, arbitrat de Istvan Kovacs, în urma unui gol marcat de „rezerva” Arnautovic. Duelul a avut parte de un moment inedit, pentru că fanii s-au întrebat cine este personajul care a apărut la stadion cu o cagulă pe față. Și nu a renunțat la ea nicio clipă. Jurnaliștii italieni au dezvăluit că este vorba despre excentricul rapper american Kanye West. Artistul a fost la această partidă alături de soția lui, Bianca Censori, și de cei 3 rapperi cu care a colaborat la piesa lansată recent, „Carnival”: Rich the Kid, Ty Dolla $ign și Playboi Carti.

Nu este prima oară când Kanye West apare în public în acest mod. A început să folosească această cagulă, după ce în presa americană au apărut informații că și-a scos toți dinții pentru că și-a dorit implanturi din titan. Intervenția a costat 850.000 de dolari. Informația a fost însă negată de câțiva apropiați ai vedetei, care au vorbit însă despre „stomatologie experimentală”.

Inter a câștigat meciul arbitrat de Istvan Kovacs. Horațiu Moldovan a fost rezerva lui Oblak

Duelul dintre Inter și Atletico a fost condus la centru de Istvan Kovacs. Arbitrul din România a avut o problemă foarte serioasă în minutul 13 când jucătorii și fanii echipei gazdă au cerut lovitura de la 11 metri. Horațiu Moldovan a fost rezervă în duelul pe care formația lui l-a pierdut cu 1-0. Marko Arnautovic a fost omul acestei partide. A intrat pe teren la pauză, după ce s-a accidentat Marcus Thuram, iar în minutul 63 a ratat o ocazie foarte mare pentru că a trimis din careul mic, dar nu a reușit să lovească ținta. În minutul 79, atacantul din Austria a reușit să înscrie singurul gol al partidei.

Returul este programat pe data de 13 martie pe „Metropolitano”.