Dennis Politic nu mai suportă situația de la Dinamo: ”Deja e penibil!”

Dinamo a fost învinsă de FC Botoșani, marți, în deplasare, scor 1-2, într-o partidă din etapa a 6-a a play-out-ului din Superligă.

Golurile moldovenilor au fost înscrise de Gabriel Moura – autogol, în minutul 13, și Sebastian Mailat, în minutul 90+1. Pentru ”câini” a punctat Astrit Selmani, în minutul 45+1.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani a urcat pe locul 13 (de baraj), cu 21 de puncte, în timp ce Dinamo a picat pe loc retrogradabil – 15, cu 20 de puncte.

Dennis Politic a răbufnit: ”Foarte frustrant. Deja e penibil!”

Situația ”câinilor” se complică îngrozitor în urma acestui rezultat. Cu doar trei partide rămase de disputat, Dinamo este pe loc retrogradabil și este condamnată să nu mai facă niciun pas greșit în continuare. Asta dacă mai dorește să rămână în Superligă.

Dennis Politic, considerat unul dintre cei mai valoroși jucători din lotul lui Dinamo, a fost doar rezervă în acest duel și a intrat în minutul 61, în locul lui Georgi Milanov.

Mijlocașul lateral a declarat că situația devine critică, iar astfel de partide, în care e încasează goluri pe final de partidă și se pierd puncte importante încep să devină penibile.

Un meci foarte frustrant pentru noi. E greu. Știam că va fi greu. Orice meci e greu din play-out. Suntem foarte supărați. Nici nu știu ce să spun, deja este penibil și aici suntem toți implicați. Nu arăt cu degetul, toți suntem implicați, dar ceva nu este în regulă.

Urmează un meci cu Voluntari. Acela va fi pe viață și pe moarte. Mai avem speranță. Mai sunt 3 meciuri de jucat, dar e greu să te ridici mental cu meciuri ca acestea care te storc mental că pierzi în ultimele minute. Trebuie să luptăm. Să rămânem puternici pentru că doar așa vom putea să ne salvăm”, a declarat Dennis Politic la finalul partidei, conform digisport.ro.