Așa cum era de așteptat, Gigi Becali a fost foarte deranjat de penalty-ul ratat de Risto Radunovic în finalul meciului Farul Constanța – FCSB 1-1.
Gigi Becali, exasperat de penalty-ul ratat de Risto Radunovic în finalul meciului Farul Constanța – FCSB 1-1: „Eu am zis să nu mai bată el”
Patronul campioanei României a dezvăluit că, anterior acestui moment, el le-a transmis colaboratorilor săi de la echipa roș-albastră că nu își mai dorește ca fundașul stânga muntenegrean să fie executantul loviturilor de la 11 metri, chestiune care, în mod evident, nu a fost respectată.
De asemenea, pe de altă parte, omul de afaceri a mai ținut să spună și că, de acum înainte, va începe să dicteze efectuarea unor schimbări chiar și din începutul partidelor, în cazul în care fotbaliștii săi nu se vor prezenta la nivelul pretențiilor sale.
„Eu am zis să nu mai bată Radunovic 11 metri, cine vor ei să bată, dar nu Radunovic, nu mai are voie să bată. Să bată atacant cine vreți voi, dar să fie atacant, nu vreau să bată Radunovic că el e fundaș. Asta e strategia mea, îi cert la televizor să audă toată lumea și să știe data viitoare că în minutul 20 pot să fie schimbați”, a spus Gigi Becali în direct la Digi Sport, la scurt timp după încheierea meciului Farul Constanța – FCSB 1-1.
Ce a spus fundașul stânga muntenegrean la finalul partidei de la Ovidiu:
„Ne-am descurcat bine, ne-am creat foarte multe ocazii, rezultatul nu e echitabil după părerea mea, am ratat și penalty, îmi pare foarte rău că nu mi-am ajutat echipa.
Nu mi se pare așa, ne-am creat ocazii, nu am marcat mai mult de un gol, îmi pare rău pentru suporteri că nu am luat trei puncte astăzi. Trebuie să câștigăm și celelalte două meciuri care au rămas și să ne pregătim pentru noul an.
Fiecare punct e foarte important, am pierdut foarte multe puncte la început, de asta contează și mai mult fiecare punct”.