Decizia conducerii de la CSM Bucureşti în privinţa antrenorul Adi Vasile, după ce echipa a ratat Final Four-ul Ligii Campionilor

Adrian Vasile (41 ani) ar putea fi scos principalul vinovat după ce CSM Bucureşti a ratat prezenţa în Final Four-ul Ligii Campionilor. ”Tigroaicele” au fost învinse de Metz, scor 23-29, în sferturile de finală.

Clubul a remis un comunicat de presă prin care a anunţat că analizează prestaţia echipei şi că va lua o decizie la finalul sezonului.

Adi Vasile are „zilele numărate” la CSM Bucureşti

Consiliul de Administrație al CSM București consideră, probabil, că ”tigroaicele” ar fi putut chiar câştiga Liga Campionilor la handbal feminin.

„CSM București este cea mai bună echipă din România, în condiții bugetare similare, cu un plus doar la atragerea de sponsorizări. Situația echipei de handbal feminin a fost prezentată Consiliului de Administrație! Prin tot ce am intreprins in ultimii ani, prin tot ce intreprindem in continuare, vom incerca sa depășim si actualul prag al rezultatelor din Liga Campionilor.

Echipa se pregăteşte de ultimele confruntări ale sezonului, care vor aduce un nou titlu pentru clubul nostru!”, a fost mesajul transmis de CSM București.

Metz – CSM București 29-23, în returul „sferturilor”

În turul fazei sferturilor de finală din EHF Champions League, bucureștencele au pierdut pe teren propriu, scor 24-27, în fața lui Metz. Handbalistele lui CSM încă aveau speranțe la calificare în momentul plecării spre Hexagon, unde s-a disputat manșa secundă a acestei „duble”.

Cu toate acestea, forța grupării franceze și-a spus cuvântul cu vârf și îndesat. La pauza duelului, Metz a intrat la pauză cu un avantaj fragil, de un singur gol. Partea secundă a meciului se anunța una infernală, în care CSM București avea de recuperat un handicap colosal.

Fluierul final al partidei a consemnat o înfrângere catastrofală pentru gruparea din România, scor 29-23, iar CSM București a ratat calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor.