Cum a reuşit Răzvan Lucescu să rămână pe primul loc în Grecia. PAOK Salonic a făcut „minunea” şi în meciul cu Lamia

Răzvan Lucescu reuşeşte să păstreze PAOK Salonic pe primul loc în Grecia. Echipa tehnicianului român a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Lamia, în etapa a treia din play-off-ul Super Ligii din Grecia.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 7, prin Ruben Martinez, iar PAOK a reuşit să egaleze abia în minutul 45+1, prin Michailidis.

Trupa lui Lucescu jr. a răsturnat scorul

Răzvan Lucescu a dat dovadă de inspiraţie pentru că la scorul de 1-1, în minutul 65, l-a aruncat în luptă pe Stefan Schwab. Şi internaţionalul austriac a schimbat soarta partidei.

A marcat golul prin care gazdele au preluat conducerea, în minutul 70, iar în minutul 88 a transformat un penalty. A stabilit, astfel, scorul final 3-1 pentru PAOK.

PAOK Salonic a trecut pe prima poziție, cu 66 de puncte, cu un punct mai mult decât AEK Atena.

Răzvan Lucescu, fără milă pentru Fatih Terim

PAOK a învins Panathinaikos în deplasare cu scorul de 3-2, în urmă cu o săptămână. La final, cel poreclit „Împăratul” a contestat în termeni foarte duri arbitrajul de la acest joc, chiar dacă, în egală măsură, i-a și felicitat pe „vulturi” pentru victorie.

De partea cealaltă, Răzvan Lucescu a vorbit doar despre partida propriu-zisă și a apreciat că jucătorii săi au meritat să se impună, în condițiile în care ei și-au creat multe ocazii de gol și, de asemenea, în prima repriză nu au avut foarte multe probleme din punct de vedere defensiv.