Coșmar pentru U Cluj! După ratarea playoff-ului și a finalei Cupei, ardelenii se tem de retrogradare: ”E dureros!”

Dan Nistor a recunoscut după eșecul cu Oțelul Galați, 1-2, din semifinalele Cupei, că U Cluj este la un pas de a rata toate obiectivele. ”E foarte multă suferință”, spune mijlocașul ardelenilor.

După finala de anul trecut, U Cluj nu reușește nici în acest sezon să dea lovitura în Cupa României. Oțelul a reușit golul victoriei în minutul 90, iar Dan Nistor și compania rămân cu lupta pentru supravițuirea în Liga 1.

Dan Nistor se teme de retrogradare

”O seară neagră pentru noi. Ne doream foarte mult să fim în finala Cupei. Cred că nu meritam această înfrângere.

Ne-au bătut în doua faze fixe azi. A venit minutul 90 și acea faza fixă. Chiar și așa, puteam să mergem și la penalty-uri, nu s-a ajuns acolo și ne pare foarte rău.

Avem iar meci cu ei, un meci capital pentru noi. Dacă pierdem iar, ne înscriem în lupta pentru retrogradare.

Sunt foarte dezamăgitoare aceste momente. Am fost la un pas de playoff, acum am ratat finala. Nu am reușit nici una, nici alta. E foarte mare suferință. Mulți nu cred că o să dorim, mulți nu au apucat să joace vreo finala.

E foarte frustrant și foarte dureros. Sper că la anul să nu mai greșim așa de mult”, a spus Dan Nistor la finalul partidei de la Galați

ECHIPELE DE START:

Oțelul: Pap – Adăscăliței, Cisse, Yabre, Zhelev – Cisotti, Zivulic, Lameira – Maciel, Pop, Bodișteanu
Rezerve: Stoian – Neagu, Rusevic, Rus, Tănasă, Malle, Telles, Jardan, Gomes Silva
Antrenor: Dorinel Munteanu

U Cluj: Gertmonas – Oancea, Masoero, Kelven, Roger – G. Simion, Nistor, Ov. Bic, Chipciu – Silaghi, D. Popa
Rezerve: Gorcea – Doukoure, Pănoiu, Gheorghe, Roguljic, Anselmo, Techeres, Chintes, Peteleu
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău