Adi Mutu, „modest” după victoria cu Hermannstadt: „Cred că lucrurile s-au schimbat în bine după venirea mea”

CFR Cluj a învins Hermannstadt, scor 1-0, în cadrul etapei cu numărul 30 din SuperLigă. Singurul gol al partidei a fost marcat de către Philip Otele în minutul 90+3, iar Adrian Mutu s-a declarat mulțumit de rezultatul final.

Astfel, ardelenii au terminat sezonul regulat pe locul al doilea, cu 53 de puncte. Hermannstadt merge în play-out.

Adi Mutu, atac la Mandorlini

Mutu a spus că echipa merge mult mai bine de când a preluat-o.

„A fost meci de luptă, sunt surprins, mă aşteptam să atace mai mult. În prima repriză, am fost puţini cam lenţi în faţă. A fost un meci frumos, bine că s-a încheiat cu victoria noastră. Îmi pare rău că n-au reuşit nici ei calificarea.

În 8 meciuri sunt 5 victorii, 2 egaluri şi o înfrângere. Azi am gestionat bine şi ultimul minut. Va fi un play-off dur, puternic. Cred că anul ăsta şi play-out-ul e interesant.

Cred că lucrurile s-au schimbat în bine după venirea mea. Nu că mă laud, în afară de meciul cu Rapid, unde cele 3 puncte au fost pierdute de mine. Nu ne dăm bătuţi, dar e foarte greu. Diferenţa de primul loc e deja mare, important e să ne câştigăm meciurile noastre”, a spus Adi Mutu.

CFR Cluj – Hermannstadt 1-0 // Echipele de start:

CFR Cluj: R. Sava – Mogoș, Boben, Ajeti, Camora – Muhar, Keita, Tachtsidis – C. Deac, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich, Bălgrădean, Cr. Manea, Abeid, M. Ilie, Aussi, R. Filip, Avounou, Fica, Serebe, Michael

Hermannstadt: Căbuz – Butean, Găman, Bejan, Opruț – Balaure, Murgia, Mino Sota, I. Stoica – G. Iancu, D. Paraschiv
Rezerve: Muțiu, I. Pop, Etienne, Antoche, Ngoma, Dr. Iancu, Neguț, Biceanu, Oroian, Jipa, Ciubotaru, Fonseca