Dănuț Lupu a venit cu o reacție vehementă în conflictul dintre Marius Lăcătuș și Mircea Lucescu: „Ce te bagi tu?”

Fostul internațional Dănuț Lupu a intervenit în disputa dintre Marius Lăcătuș și Mircea Lucescu, generată de declarațiile selecționerului despre CSA Steaua. Lupu l-a criticat pe Lăcătuș pentru implicarea sa, considerând că fostul atacant nu era îndreptățit să comenteze, având în vedere legăturile sale cu ambele cluburi, CSA Steaua și FCSB.

Dănuț Lupu a subliniat că Lăcătuș, care a lucrat atât pentru Gigi Becali, cât și pentru CSA Steaua, ar trebui să rămână neutru în astfel de situații.

Dănuț Lupu: „Ce te bagi tu?”

Lupu a continuat să critice poziția lui Lăcătuș, menționând că fostul atacant nu ar trebui să ia partea CSA Steaua, având în vedere trecutul său.

În apărarea lui Mircea Lucescu, Dănuț Lupu a declarat că declarațiile selecționerului nu au fost făcute cu intenție negativă și că reacția lui Lăcătuș este disproporționată.

„N-am nimic, mai ales că Lăcă e prietenul meu, dar orice ar fi zis nea Mircea ce te bagi tu? Ce, e echipa lui? A fost la Gigi (n.r. – Gigi Becali) și a luat atâția bani de la Gigi. Ori ai o față, ori ai două fețe. Cum e? De vreo trei ori a luat bani de la Gigi. Cum facem?

Dacă te duci la un drum cu cineva, nu mergi cu el? Ce faci, la jumătatea drumului îl vinzi și te duci cu celălalt? Nu știu de ce s-a băgat el în chestia asta. Tudorel (n.r. – Tudorel Stoica), să zicem, că a jucat doar la CS. Lăcătuș nu ar fi trebuit să se bage, în contextul în care ai fost și acolo, și acolo.

Că a vorbit de nea Mircea, nu e o problemă, că oricum generația noastră ne cam ciondăneam. Nu cred că nea Mircea i-a făcut vreun rău lui Lăcătuș ca să intervină el așa, să țipe, să urle: ‘Dă-l în judecată’. Gigi ar trebui să-l dea și pe el în judecată că a luat bani de vreo 5-6 ori de la FCSB”, a declarat Dănuţ Lupu, conform fanatik.ro.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare