Veste de ultimă oră înainte de Rangers – FCSB! Meciul de pe Ibrox poate fi văzut pe încă o platformă TV în România

Meciul Rangers – FCSB de joi seară din Europa League este difuzat la TV în România de posturile Digi Sport și Prima Sport, cele două fiind cele care au achiziționat drepturile de transmisie pentru partidele din cele trei competiții europene la nivel de cluburi pentru următorii trei ani.

În primă fază se știa că jocul de pe „Ibrox Park” urmează să poată fi văzut în țara noastră pe canalele Digi Sport 1 și Prima Sport 1, așa cum se întâmplase la precedentele două partide disputate de campioana României în această fază a competiției, 4-1 pe Arena Națională cu RFS și 1-0 la Salonic împotriva lui PAOK.

Meciul Rangers – FCSB din Europa League poate fi văzut până la urmă și de abonații Vodafone TV din România

Doar că miercuri seară în spațiul public a apărut informația conform căreia cei de la Clever Media au decis să mute meciul de la Glasgow pe Prima Sport 5.

Principala problemă generată de această chestiune a fost reprezentată de faptul că acest post nu face parte din grila mai multor furnizori din țara noastră, astfel că puțin mai mult de un milion de oameni nu ar fi avut posibilitatea de a urmări acest joc la TV.

Situația s-a rezolvat în cursul zilei de joi, însă doar parțial, pentru că reprezentanții Vodafone au transmis că au decis să includă și Prima Sport 5 în grila de programe începând cu data de 24 octombrie 2024, astfel încât duelul dintre Rangers și FCSB va putea fi urmărit în cele din urmă și de către abonații acestui furnizor.

Anunțul făcut în ziua partidei de pe „Ibrox Park”

„Ne bucurăm să te anunțăm că Prima TV Sport 5 face parte din grila Vodafone TV începând de astăzi, iar clienții noștri vor putea urmări competițiile sportive pe care le îndrăgesc. Ne dorim să fim mereu alături clienților noștri și să oferim cea mai bună și variată experiență de utilizare a serviciilor noastre de televiziune.

Clienții Vodafone se vor putea bucura de următoarele competiții sportive: Europa League, Conference League si Serie A, ce au fost achiziționate de Clever Media, deținătorul canalelor Prima Sport, pentru următoarele 3 sezoane. Această modificare va permite clienților Vodafone de televiziune digitală să urmărească și meciul Rangers – FCSB de azi”, au informat reprezentanții Vodafone TV România, potrivit golazo.ro.

Așadar, după această decizie, numărul oamenilor care nu vor putea vedea la televizor această partidă s-a mai micșorat, dar tot rămân câțiva furnizori care nu au în grila lor canalul Prima Sport 5 în acest moment.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare