FCSB vede o miză extraordinară în partida cu Petrolul Ploieşti. Mobilizare rară pentru jucătorii antrenaţi de Elias Charalambous şi Mihai Pintilii

Campioana atacă prima jumătate a clasamentului din Superligă. Roş-albaştrii văd în meciul cu Petrolul, de sâmbătă, ora 21.30, în Ghencea, în etapa a 10-a, o ocazie bună pentru revenirea în lupta la play-off.

FCSB ocupă acum locul 12, cu 9 puncte, din 8 meciuri.

Mihai Stoica, apel la suporteri

Mihai Stoica (59 de ani), președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, le-a transmis un mesaj suporterilor, pe care îi cheamă la stadion.

Oficialul campioanei le-a expus fanilor FCSB șase motive pentru care ar trebui să umple arena „Steaua”.

”6 MOTIVE PENTRU A FI PREZENT MÂINE (n.r. sâmbătă, 21 septembrie) PE STADION:

1. Petrolul e pe loc de playoff și acolo trebuie să ajungem noi;
2. E ultimul meci în Ghencea, cel puțin până încep alte activități pe Arena Națională de Concerte și Fotbal;
3. Debutează Daniel Bîrligea, cel mai scump transfer intern din 2017 (Florinel Coman) încoace;
4. Îl putem aplauda din nou pe eroul nostru (și al lui AC Milan din ultimul sezon cu scudetto), Ciprian “Apără” Tătărușanu;
5. E repetiția finală înainte de debutul în noua fază a UEFA Europa League;
6. PENTRU CĂ DOAR ÎMPREUNĂ AM FOST ȘI VOM FI CEI MAI PUTERNICI”, a postat MM Stoica pe Facebook.

Câte bilete a vândut FCSB pentru Eurpa League

Fanii FCSB-ului sunt foarte interesaţi de meciurile roş-albaştrilor din Europa League. Până vineri, 20 septembrie, suporterii campioanei României au achiziționat aproximativ 25.000 de pachete, iar Gheorghe Mustață a făcut un anunț important pentru cei care nu au posibilitatea să intre în posesia unui pachet pentru toate cele patru meciuri.

„Deci, numărul de pachete, 100% vă spun eu, că nu am dat niciodată mai mult decât sunt, sunt vândute aproape 25.000 de pachete și sperăm să se mai vândă până la ora primului meci, dacă nu, clubul va băga la vânzare pentru suporterii care nu au reușit să își ia pachet. Cred că vânzarea pachetelor se va opri miercuri, cred și se vor pune bilete la vânzare”, a declarat Gheorghe Mustață, potrivit Fanatik.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare