Dumitru Dragomir bagă bățul prin gard la Rapid: ”Bravo lui, are sânge în instalație!”

Dumitru Dragomir (78 de ani) îi dă dreptate lui Claudiu Petrila (23 de ani), după ce mijlocașul a criticat jocul Rapidului. Fostul șef de la Ligă este convins că Petrila are atitudine de lider.

Rapidul are un început de sezon sub așteptări, iar ultima partidă, 2-2 cu Sepsi, a tulburat și mai rău apele și așa agitate din Giulești. Fanii au cerut demisia lui Neil Lennon, în timp ce mulți oameni de fotbal vorbesc despre o criză care poate compromite întreg sezonul. ”Să nu fie finalul!”, avertizează Ionuț Chirilă, în exclusivitate pentru Sport pe Surse.

Dumitru Dragomir, despre Claudiu Petrila: ”Poate ajunge conducător”

În apele tulburi din Giulești pescuiește și fostul șef de la Ligă. Mitică Dragomir spune că Petrila, care a criticat dur jocul echipei, are atitudine de lider.

„E de felicitat și va ajunge conducător! Bravo lui! Așa trebuie sa fii în viață. Bravo lui, felicitări, ăsta ajunge conducător.

Dacă el a putut să spună acest lucru, înseamnă că are sânge în instalație și e un băiat deștept, bravo lui! Așa trebuie să fim în viață, nu cârpe!”, a spus Mitică Dragomir pentru Fanatik.

Petrila, pus la punct de Viorel Moldovan

Declarația lui Claudiu Petrila nu a fost pe placul lui Viorel Moldovan. Oficialul Rapidului a spus că jucătorii ar trebui să fie mai puțin vocali.

”Jucătorii ar trebui să fie mai temperați la interviuri, dar, pe de-o parte, înțeleg că după joc, acumulând multă frustrare, mai răbufnești. Normal, ar trebui să-și găsească un echilibru”, a spus Viorel Moldovan la Digi Sport.

  • 1,8 milioane de euro este cota de piață a lui Petrila, conform Transfermarkt

„Nu ştiu ce să vă zic, nu jucăm nimic. Nu am legat trei pase tot meciul, ne-au călcat în picioare. Poate omul meciului am fost anunţat pentru că am alergat cel mai mult… nu ştiu cum am ieşit din pasa asta proastă, dar trebuie să o facem.

Nu mai putem cere timp pentru că etapele trec, nu mai putem bate pe nimeni nici în Giuleşti. Nu pot eu să-mi dau cu părerea, vom vedea la analiză dacă vom merge pe acelaşi sistem. Secunzii cred că au fost pregătiţi. Cu siguranţă ne-a lipsit Neal Lennon.”, a spus Claudiu Petrila, la finalul meciului cu Sepsi OSK.

  • 7 goluri și 7 assist-uri a reușit mijlocașul lateral pentru Rapid, în 32 de partide

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare