Tragedie în fotbal! A murit chiar de ziua sa, la numai 27 de ani. Mesaj emoționant transmis de club

Tragedie în fotbal după ce Michael Newsberry, un tânăr fotbalist de 27 de ani, a murit chiar de ziua sa de naștere.

Tragedie în fotbal! A murit la numai 27 de ani. Ce mesaj emoționant a transmis clubul

Michael Newberry, fostul internațional nord-irlandez de tineret și fundaș al echipei Cliftonville, a decedat la vârsta de 27 de ani, a anunțat luni clubul din Irish Premiership. Tristul eveniment a avut loc chiar de ziua sa de naștere.

„Cliftonville Football Club este devastat să afle de moartea subită a lui Michael Newberry.

Adresăm condoleanţe sincere familiei lui Michael şi prietenilor, precum şi colegilor alături de care a jucat în carieră, dar şi suporterilor care vor fi zguduiţi şi întristaţi de această veste sfâşietoare. Odihneşte-te în pace, Newbs”, se arată în comunicatul clubului din prima ligă nord-irlandeză.

Newberry își începutese cariera la Newcastle United, iar în acest an s-a transferat la Cliftonville, după ce a evoluat la echipa islandeză Vikingur Olafsvik și la Linfield Belfast, cu care a câștigat două titluri de campion al Irlandei de Nord.

În semn de respect, meciurile de luni dintre Cliftonville și Dungannon Swifts, respectiv Linfield și Larne, au fost amânate, conform Agerpres.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare