Salariul uriaș pe care îl cere Astrit Selmani pentru a-și prelungi contractul cu Dinamo

Astrit Selmani a intrat pe data de 1 ianuarie în ultimele șase luni de contract cu Dinamo și ar putea deci să îi părăsească pe „câini” la finalul acestui sezon.

În ultima perioadă s-au derulat discuții între cele două părți pentru o eventuală prelungire a actualei înțelegeri și părea că sunt șanse destul de mari să se ajungă la un acord în scurt timp.

Astrit Selmani ar solicita un salariu de 25.000 de euro pe lună pentru a semna prelungirea contractului cu Dinamo

Nu s-a întâmplat totuși acest lucru până în acest moment și, în plus, dacă ultimele informații apărute pe seama acestui subiect se confirmă, pare destul de greu ca acest deziderat al conducătorilor clubului din „Ștefan cel Mare” să se îndeplinească în cele din urmă.

Potrivit digisport.ro, atacantul kosovar în vârstă de 27 de ani care deține și cetățenia suedeză, fiind născut la Malmo, ar solicita din sezonul viitor un salariu de 25.000 de euro pe lună, unul foarte mare pentru nivelul financiar existent în prezent în Superliga, în condițiile în care în prezent el are o remunerație lunară de 15.000 de euro.

De remarcat în acest context este că, de fiecare dată când a fost întrebat în ultima perioadă în legătură cu acest subiect, Selmani a spus că se simte foarte bine la Dinamo și că își dorește să continue la echipa antrenată de Zeljko Kopic și din vara acestui an.

Ce a spus atacantul kosovar ultima dată când a fost întrebat despre acest subiect

Totuși, pe de altă parte, ultima dată când a vorbit în mod public despre posibilitatea prelungirii contractului său, internaționalul kosovar a ținut să precizeze că discuțiile purtate în acest sens între el și conducerea clubului sunt departe de a se materializa.

„Mă simt foarte bine, sunt fericit aici. Am doar lucruri bune de spus, am o experienţă bună în România.

Nu e un miracol, jucăm un fotbal bun. Jucăm foarte bine, dar sigur, nu se aştepta nimeni. Dar noi am jucat bine, avem nevoie să ne păstrăm calmul.

Nu am semnat nimic. Discutăm, dar nu s-a semnat nimic. Nu sunt nici măcar aproape de a semna. Acum nu mai discutăm aşa mult. (n.r. E posibil să continui aici?) Da, sigur!

Sper să câştigăm titlul, visăm la asta, e bine să visăm. (n.r. Mesaj pentru fanii lui Dinamo) Să ne susţină în continuare, avem nevoie de ei. Nu am fi aici dacă nu ar fi fost ei. Avem nevoie de suportul lor”, a spus recent Astrit Selmani pentru as.ro.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare