S-a mai produs un debut la FCSB în meciul cu Corvinul din Supercupa României! Alți doi jucători reveniți în această vară au fost introduși pe teren la pauză!

FCSB s-a duelat joi seară cu Corvinul Hunedoara în Supercupa României pe stadionul Steaua din Capitală. Cu această ocazie, doi fotbaliști transferați în această vară de campioană și-au făcut debutul.

În primul rând, Marius Ștefănescu, transferat de la Sepsi Sf. Gheorghe, noul favorit al patronului Gigi Becali, a fost titularizat de antrenorul Elias Charalambous în această partidă.

Daniel Popa a debutat pentru FCSB într-un meci oficial, în Supercupa cu Corvinul Hunedoara. El a intrat pe teren la pauză

De asemenea, la pauza jocului, a fost introdus pe teren și Daniel Popa, atacantul adus de la Universitatea Cluj. El a intrat în locul lui David Miculescu, marcatorul singurului gol al primei reprize.

A fost vorba de fapt despre o triplă schimbare efectuată de tehnicianul cipriot la pauza meciului. Alături de Popa, au mai fost introduși pe teren și Malcom Edjouma și Alexandru Musi, în locurile lui Mihai Lixandru, respectiv Eduard Radaslavescu. Cei doi au evoluat în sezonul trecut sub formă de împrumut la Bari, respectiv Petrolul Ploiești.

Revenind la Daniel Popa, la scurt timp după ce a intrat pe teren, mai exact în minutul 52, el a reușit să paseze decisiv pentru Marius Ștefănescu, cel care a marcat primul său gol pentru FCSB într-un meci oficial și a dus astfel scorul la 2-0 pentru campioana României în această partidă cu Corvinul Hunedoara din Supercupa României.

Echipele de start de la această partidă din Ghencea:

FCSB (4-3-3): A. Vlad – Antwi, Dawa, Chiricheș, Radunovic – Alhassan, Lixandru, Radaslavescu – Ștefănescu, Miculescu, Băluță
Rezerve: R. Udrea – V. Crețu, Panțîru, Haruț, Kiki, Edjouma, D. Popa, D. Toma, A. Musi, Ngezana, Phelipe, D. Popa
Antrenor: Elias Charalambous

Corvinul Hunedoara: Lefter – Iacob, Lică, Manolache, Velisar – Hrezdac, Roger, Neacșa – Pîrvulescu, Buș, Ubbink
Rezerve: Blaga – Pop, Bradu, Hergheligiu, Chindriș, Campan, Lupu, Gîrbiță, Cărăruș
Antrenor: Florin Maxim

Arbitru: Florin Andrei

Stadion: Steaua