0
Share:
rednic

Lui Rednic i se spune Strâmbul pentru “strâmbele” pe care le bagă (Credit foto: livearad.ro)

Dinamo a scos un egal la Iaşi (0-0) în condiţiile în care echipa antrenată de Mircea Rednic s-a apărat supranumeric în repriza secundă. Chiar şi aşa, meciul se putea termina rău dacă Golubovic nu rata penalty-ul primit de gazde în ultimul minut.
Feussi a fost schimbat la pauză de antrenorul lui Dinamo, ca şi în confruntarea cu Steaua. “Nu s-a văzut nici în apărare, nici în atac”, a tunat Rednic. La rândul său, tehnicianul e acuzat de fani că este nedrept cu fundaşul dreapta, în condiţiile în care despre Gnohere (supranumit “Gunoiul” de suporteri) nu spune nimic.
Excluderile grăbite din lot ale lui Van Haaren şi Starokin sunt şi ele considerate suspecte. La fel ca Feussi, cei doi ar fi fost aduşi de Dinu Vamă.
De altfel, “Puriul” i-a cerut lui Vamă să fie mai operativ cu aducerea întăririlor. „Ar trebui să ne mișcăm mai repede cu transferurile”, a spus Rednic după meciul cu CSMS Iași.