Răzvan Marin este rezervă pentru Ajax în meciul cu PAOK Salonic, din turul 3 al Ligii Campionilor

25
0
Share:

Răzvan Marin (23 de ani) a fost lăsat rezervă de Erik Ten Hag, pentru meciul lui Ajax, contra lui PAOK Salonic, de marţi seară, din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, anunță MEDIAFAX.

Mijlocaşul român a fost criticat de fostul mare fotbalist Marco Van Basten la pauza meciului din prima etapă din Eredivisie, sâmbătă, contra lui Vitesse, scor 2-2. Fostul atacant a criticat poziţionarea în teren a lui Marin, iar fostul fotbalist de la Viitorul şi Standard Liege a fost schimbat în minutul 69, cu Mazraoui.

Faţă de meciul cu Vitesse, Erik Ten Hag a operat o singură schimbare în echipa de start, chiar scoaterea lui Răzvan Marin din primul 11 şi înlocuirea acestuia cu Noussair Mazraoui.

Echipa lui Ajax pentru meciul cu PAOK: Onana – Veltman, Schuurs, Martinez, Tagliafico – Mazraoui, Van De Beek, Blind – Ziyech, Dolberg, Tadic

Răzvan Marin a sosit la Ajax în această vară, de la Standard Liege, pentru 12,5 milioane de euro. Internaţionalul român a fost titular în ambele partide oficiale din acest start de sezon – contra lui PSV, în Supercupa Olandei, scor 2-0, şi împotriva lui Vitesse, în prima etapă din Eredivisie, scor 2-2.

Meciul dintre PAOK Salonic şi Ajax, din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, se dispută marţi, de la ora 20:00, pe “Toumba Stadium”. Returul are loc pe 13 august, de la ora 21:30, la Amsterdam.

Sursa: Stiripesurse.ro