Răzvan Marin, cel mai bun de pe teren cu Cipru! Cine a primit cele mai mici note după meciul României

România s-a impus cu scorul de 4-1 în fața Ciprului și a câștigat grupa din Liga Națiunilor.

Răzvan Marin, MVP-ul meciului cu Cipru

Grație dublei de aseară, Răzvan Marin a devenit cel mai bun marcator al României din Liga Națiunilor, dar și unul dintre golgheterii competiției, cu 6 reușite. Mijlocașul lui Cagliari a fost desemnat și omul meciului cu Cipru, primind 9.1 din partea publicației Sofascore.

Cele mai mici calificative au fost primite de Radu Drăgușin, Florin Niță, Ștefan Târnovanu, Alexandru Mitriță și Daniel Bîrligea, care au fost notați toți cu 6.6.

Notele jucătorilor României, după meciul cu Cipru:

  • Niță – 6.6
  • Rațiu – 7.5
  • Drăgușin – 6.6
  • Pașcanu – 6.8
  • Bancu – 7.2
  • R. Marin – 9.1
  • M. Marin – 6.9
  • Olaru – 6.8
  • Hagi – 8.5
  • Bîrligea – 6.6
  • Mihăilă – 7.6
  • Târnovanu – 6.6
  • Mitriță – 6.6
  • Șut – 6.8
  • Coman – 8.1
  • Burcă – 6.8

Ianis Hagi a venit la microfon după meciul cu Cipru

Titularizat în meciul cu Cipru, Ianis Hagi a rămas pe teren pe toată durata partidei și a ținut să-i mulțumească lui Mircea Lucescu pentru această șansă. Totodată, fotbalistul a vorbit despre situația sa de la Rangers, mai ales că scoțienii au scris din nou că este pe lista de transferuri.

„Era important să fim echilibrați. Chiar dacă suntem 4-5 jucători care ne-am așteptat rândul toamna aceasta, a fost bine. Cred că, în afara celor 10 minute din prima repriză ,am fost buni. Personal, sunt mulțumit că am jucat 90 de minute. Am tras de mine să mă antrenez și mister știe cât am tras să-l conving să joc și eu.

Pretențiile sunt de cel mai înalt nivel. Este unul dintre cei mai mari antrenori din istoria fotbalului. Mai avem, dar suntem capabili să ajungem la Mondial. (n.r. despre situația de la Rangers) Am trecut printr-un moment mult mai greu când am fost departe de fotbal. Știu că Dumnezeu are un destin pentru fiecare și vreau ca seara să fiu liniștit când merg la culcare și să știu că am dat totul la antrenamente.

Trebuie să demonstrez și să ies din pasa asta, că nu prea am jucat. Trag de mine și nu cred că mă pot împinge mai mult decât la ora actuală. Este logic să se scrie că plec, atunci când situația nu este clară.. Vreau să fiu la capacitate maximă la Rangers, mai sunt 4-5 săptămâni intense. Focusul meu este pentru Rangers, să-i ajut. Apoi, fotbalul este imprevizibil și nu știu ce se poate întâmpla”, a spus Ianis Hagi.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare