Gigi Becali este acuzat că a trecut la nivelul următor, şi anume cenzura. Fanii FCSB-ului care au iniţiat demersul „Fii patron, nu antrenor” se plâng că n-au fost lăsaţi să intre pe stadion la meciul cu Sepsi.
Suporterii ar fi vrut să introducă în arenă un banner pe care scria tocmai lozinca „Fii patron, nu antrenor”.
Protestatarii, interzişi de club, nu de Jandarmerie
Fanii respectivi acuză că le-a fost interzisă introducerea unui mesaj în tribune și că de vină ar fi angajaţii lui Becali din club, nu Jandarmeria.
„Ne-a fost interzis accesul în stadion cu acest banner, de către club. ATENȚIE, de către club și nu de jandarmerie. Așadar FCSB a trecut la următorul nivel, cenzura.
Pentru că de ce nu, doar este Faci Ce Spune Becali. Voi reveni cu amănunte suplimentare atât aici cat si pe pagina Fii patron/NU antrenor”, a postatpostat pe contul de facebook Hans Gruber.
Ce este campania „Fii patron, nu antrenor”? O mișcare pașnică prin care suporterii lui FCSB protestează la adresa stilului în care Gigi Becali conduce echipa, şi anume cu implicări directe şi profunde în alcătuirea formaţiei.