Pierdere grea pentru FCSB! Un titular e OUT pentru meciul cu Farul

FCSB va primi vizita Farului, sâmbătă, 27 aprilie, de la ora 20:30, în etapa cu numărul 7 din play-off-ul SuperLigii.

În meciul tur din faza play-off-ului, FCSB s-a impus la limită pe terenul Farului, grație unui gol marcat marcat de Adrian Șut în minutul 82.

Risto Radunovic, suspendat pentru meciul cu Farul

Partida de pe Arena Națională se anunță una complicată pentru FCSB, mai ales că Farul se află în luptă pentru obținerea unui loc prin care să-și asigure prezența în cupele europene în sezonul următor. Totodată, elevii lui Elias Charalambous au primit o veste proastă pentru acest meci, asta după ce Risto Radunovic a luat cartonaș galben în duelul cu Sepsi și va fi indisponibil din cauza unei suspendări.

Risto Radunovic a fost titularul de drept în flancul stâng al apărării de la FCSB, iar locul său va fi luat de Ovidiu Popescu, după cum a anunțat Gigi Becali.

”Lui Risto Radunovic i-a dat și galben și nici fault n-a fost. E al patrulea galben și nu-l avem pe Risto în echipă. Nu a fost nici fault măcar. Nu știu cine joacă, să vedem. Probabil că Ovidiu Popescu”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Ovidiu Popescu a fost indisponibil în ultimele 5 meciuri, din cauza unei accidentări. Fotbalistul va reveni astfel în primul 11 pe o poziție neobișnuită, el fiind mijlocaș central de meserie.

Cum ar putea arăta FCSB în meciul cu Farul: Târnovanu – Crețu, Dawa, Ngezana, Ov. Popescu – Olaru, Șut, Lixandru – Băluță, Miculescu, Oct. Popescu (Coman*).

Tot la capitolul absențe, FCSB ar putea să nu conteze nici pe Florinel Coman. Fotbalistul a ieșit accidentat în prima repriză a meciului cu Sepsi și are șanse mari să nu poată evolua contra Farului.