Nu se aștepta nimeni la așa ceva! Ce notă a primit Cristiano Ronaldo, după meciul Portugalia – Slovenia „Din ce în ce mai ridicol”

După cele 120 de minute de groază, Portugalia a reușit să o învingă pe Slovenia la loviturile de departajare, scor 3-0. Căpitanul Cristiano Ronaldo (39 de ani) a avut parte de o evoluțiie dezamăgitoare și a primit o notă pe care nimeni nu și-ar putea închipui vreodată.

Cristiano Ronaldo a primit nota 3

Atacantul lui Al-Nassr a ratat nenumărate ocazii, plus un penalty în minutul 105, apărat de Jan Oblak (31 de ani). În urma acestui penalty ratat, CR7 a izbucnit în plâns.

Jurnaliștii britanici de la Goal au analizat performanța lusitanului și i-au oferit nota 3. În plus, echipa lui Ronaldo are parte de doi corigenți, CR7 și fostul său coleg de la Real Madrid, Pepe (41 de ani).

A arătat periculos în prima repriză, dar la finalizare a fost din ce în ce mai ridicol și contraproductiv. S-a văzut destul de clar că era prea emotiv și că emoțiile i-au afectat prestația.

Trebuia să fie salvat de selecționer înainte să rateze penalty-ul, dar totuși a demonstrat un curaj admirabil când a bătut primul la loviturile de departajare.” au transmis jurnaliștii de la sursa citată.

Florin Răducioiu nu a avut milă față de Cristiano Ronaldo!

La scurt timp după încheierea partidei dintre Portugalia și Slovenia, Florin Răducioiu a spus că este timpul ca marele Cristiano Ronaldo să se retragă din activitate. Fostul „tricolor” a susținut că CR7 ar fi devenit primul vinovat, în cazul în care Slovenia reușea să treacă mai departe la EURO 2024. Lui Răducioiu nu i-a plăcut atitudinea lui Ronaldo, care i-a lăsat „impresia de neputință”.

„Ronaldo trebuie să facă un pas în spate. Am văzut un jucător obsedat să dea gol, îmi era milă de el. Mi-a dat impresia de neputință. Totul se putea termina cu o tragedie. Și mama lui a plâns. Dacă Portugalia ar fi pierdut, el ar fi fost vinovat. Totuși, calificarea a fost meritată.

Da, cred că e momentul (n.r. – să se retragă de la națională). N-a reușit să marcheze nici din penalty”, a spus Florin Răducioiu, la PRO TV.