Molcomul Laszlo Dioszegi nu a mai suportat și s-a dezlănțuit la adresa jucătorilor: „Neputință totală”

Laszlo Dioszegi a fost foarte dezamăgit de presataţia eleivilor lui Bernd Storck din meciul cu FCSB, pe care Sepsi l-a pierdut, 1-2. Patronul covăsnenilor şi-a atacat chiar jucătorii, mai ales pentru prestaţia din repriza secundă.

Omul de afaceri se teme că Sepsi nu se va califica în Conference League.

Dioszegi, resemnat deja?

Golurile din FCSB – Sepsi, 2-1, au fost marcate de Florinel Coman (minutul 11) și Alexandru Băluță (minutul 41) pentru ”roș-albaștrii”, respectiv Gabriel Debeljuh (minutul 25, din penalty) pentru covăsneni.

Laszlo Dioszegi a avertizat că, prin astfel de prestaţii, Sepsi nu va reuşi mare lucru în play-off.

”Am văzut în repriza a doua o neputință totală. Nu sunt deloc mulțumit. Puteam face mai mult. Băieții au avut atitudine, nu am ce să reproșez, dar, din păcate, asta a fost. Am pierdut mingea și am primit golul doi. Așa s-a scris istoria meciului.

Dacă așa o să jucăm mai departe, sută la sută nu o să prindem Conference League. Eu încă din vară am prevăzut că FCSB o să câștige campionatul. Acum are șapte puncte, dacă nu mă înșel. E greu de recuperat.

Oricine poate să învingă pe oricine, dar noi trebuie să schimbăm mentalitatea”, a spus Dioszegi.

Sepsi Sfântu Gheorghe se află pe locul al 6-lea în play-off, cu 22 de puncte.