MM Stoica a avut doi „clienți” după Real Madrid – Bayern 2-1! Mesajul postat în miez de noapte

Miercuri seara, Real Madrid s-a impus cu 2-1 și a trecut cu scorul de 4-3 la general de Bayern Munchen, în semifinalele Champions League.

Thomas Tuchel și Manuel Neuer, criticați de MM Stoica

Duelul de pe Santiago Bernabeu a fost unul cu de toate: spectacol, răsturnare de situație și greșeli de arbitraj. Cu toate acestea, MM Stoica a ținut să evidențieze alte aspecte ale acestei partide, astfel că oficialul FCSB-ului i-a criticat pe Manuel Neuer și Thomas Tuchel.

Prin intermediul unui mesaj postat pe rețelele sociale, MM Stoica l-a trimis la schi pe Manuel Neuer. Oficialul FCSB-ului a făcut referire la cealaltă pasiune a portarului de la Bayern, care i-a adus și o accidentare gravă în trecut, în timp ce Thomas Tuchel a fost taxat pentru schimbările neinspirate din returul cu Real Madrid.

Du-te la schi, Manuele. Și ia-l și pe nea Tuchel cu tine să facă schimbări„, a scris MM Stoica, pe Facebook.

Thomas Tuchel a reclamat arbitrajul din returul cu Real Madrid

Bayern Munchen a trăit un adevărat coșmar pe Santiago Bernabeu. Mai întâi, germanii au primit două goluri în decurs de trei minute, iar mai apoi au avut o reușită anulată pe motiv de ofsaid. La finalul partidei, Thomas Tuchel a reclamat decizia arbitrilor, despre care a spus că au greșit atât la al doilea gol al Realului, cât și la faza din minutele de final a celor de la Bayern.

”Este o înfrângere, dar noi am dat totul pe teren. Este amară, bineînțeles. Dar nu există regrete. A fost o luptă mare, am crezut că suntem aproape de final. Este o încălcare clară a regulilor! Este un dezastru.

Este un dezastru total! La al doilea gol al Realului, au lăsat jocul să continue. Jocul trebuie să continue și la noi, asta e regula clară. Prima greșeală este făcută de tușier, a doua de arbitru. Este o încălcare clară a regulamentului!”, a reacționat Tuchel, citat de fcbinside.de.