Mihai Pintilii, primul interviu după ce a devenit campion cu FCSB! Ce mesaj a avut pentru contestatari

FCSB a devenit campioana României după 9 ani de pauză, iar echipa patronată de Gigi Becali așteaptă acum să primească trofeul la finalul meciului cu CFR, programat astăzi, 11 mai, de la ora 20:00.

Apoi, jucătorii FCSB-ului vor sărbători alături de fani pe străzile din București, în cadrul unui eveniment care se anunță spectaculos.

Mihai Pintilii e sincer: „Că-i nea Gigi, că suntem noi, nu mai contează.”

De-a lungul timpului, meritele lui Mihai Pintilii și Elias Charalambous au fost diminuate din cauza implicării lui Gigi Becali la echipă. Cu toate acestea, „Pinti” spune că nici nu mai contează cine s-a ocupat de FCSB, cât timp formația roș-albastră a ridicat trofeul deasupra capului.

Totodată, Pintilii a avut și un mesaj pentru contestatari.

„Eu am doar un mesaj pentru toți care zic că noi n-avem… Nu, noi le mulțumim pentru că pe noi ne-a întărit chestia asta. Cred că, atunci când ridici trofeul, nu mai contează ce zice lumea. Că-i nea Gigi, că suntem noi, nu mai contează. Noi le-am demonstrat că am câștigat campionatul la o diferență de locul 2.

Restul poate să zică chiar orice, când pe noi chiar ne-a întărit chestia asta și ne-a făcut să ne unească mai mult, să ne dorim mai mult să luăm campionatul. Restul nu ne mai interesează ce mai zice, atât timp cât am ridicat trofeul… Sănătate!”, a spus Pintilii, potrivit Welovesport.

Mihai Pintilii se află în aceste momente la cursurile Școlii de Antrenori din Republica Moldova pentru obținerea licențelor de antrenor principal.

Pintilii ştie când s-a desprins FCSB spre titlul de campioană

Gigi Becali încearcă să-și întărească lotul echipei pentru meciurile din preliminariile UEFA Champions League din vară. Cu siguranţă, omul de afaceri va continua să mizeze, pentru banca tehnică, pe cuplul Charalambous – Pintilii.

Cel din urmă a dezvăluit şi când s-a desprins FCSB spre titlul de campioană.

„Psihic e mult mai greu de pregătit. Presiunea e la ei. Aici este o presiune. Vreau să le mulţumesc, că la antrenamente au dat sută la sută şi că n-au cedat. Momentul cheie cred că a fost victoria de la Farul, când am învins 1-0, şi ne-am dat seama că se poate„, a spus Pintilii.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare