Măsură de urgență la Sepsi! Ce a decis Dioszegi înaintea meciului cu Poli Iași, în încercarea de a ieși din criză

Sepsi este într-o situație de criză, iar Laszlo Dioszegi a luat o hotărâre importantă.

Primă de 5.000 de euro pentru fiecare jucător de la Sepsi

În goana după salvarea de la retrogradare, Sepsi mai are 4 meciuri extrem de importante în play-out. Primul este cel de la Iași, iar Laszlo Dioszegi bagă adânc mâna în buzunar în cazul unei victorii.

Concret, fiecare jucător al lui Sepsi va primi câte 5.000 de euro, în cazul unui succes, susține Fanatik. În momentul de față, Sepsi ocupă locul 14 în Superliga, unul care asigură barajul pentru rămânerea în primul eșalon.

Reamintim că Laszlo Dioszegi a anunțat în premieră despărțirea de Dorinel Munteanu prin intermediul Sportpesurse: „De dimineață sunt la club. Da, s-a reziliat contractul pe cale amiabilă cu domnul Munteanu, în folosul clubului. Este o decizie comună”.

Laszlo Dioszegi, meci cu peripeții contra Oțelului

Înaintea meciului cu Oțelul, Laszlo Dioszegi a părut extrem de optimist și a ținut să le transmită asta jucătorilor săi direct pe teren. În cele din urmă, finalul partidei l-a prins pe finanțatorul celor de la Sepsi la polul opus, acuzând o stare de rău.

Ulterior, Laszlo Dioszegi a scris un mesaj pe Facebook, însă l-a șters după puțină vreme. Postarea era în limba maghiară și enunța:

Vă mulțumesc pentru tot, dragi suporteri, voi meritați totul, dar despre echipă nu vreau să spun nimic! Pur și simplu nu am ce să spun despre voi, dar dacă credeți că puteți face orice cu acești suporteri minunați, atunci vă înșelați amarnic! Ar trebui să vă fie foarte rușine”, a scris Laszlo Dioszegi.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare