Marius Șumudică, chemat de fani să resusciteze Rapidul. ”100% să plece Bergodi”

Rapid a făcut o primă repriză execrabilă în compania celor de la CFR Cluj, sâmbătă seara, în Giulești, într-o partidă din etapa a 3-a a play-off-ului din Superligă.

Trupa lui Cristiano Bergodi a încasat patru goluri din partea unor jucători ardeleni rămași de curând fără antrenori, așezați în teren la acest meci de cuplul Hoban-Dican. Totuși, s-au mobilizat exemplar și au făcut 45 de minute perfecte.

După cel de-al treilea gol marcat de către Daniel Bîrligea, în minutul 36, suporterii Rapidului au început să-i scadeze: ”Demisia, demisia” antrenorulu italian.

Suporterii Rapidului și-au pierdut răbdarea!

Apoi, la pauză, când echipa lor era condusă cu 0-4, au existat și suporteri care și-au pierdut răbdarea și au decis să părăsească stadionul din Giulești.

100% să plece Cristiano Bergodi. Să-l aducă pe Marius Șumudică. Mihai Aioani a fost cel mai slab, a greșit la multe faze.

CFR Cluj a fost mai bună. Nu aveam ce să schimbăm. Degeaba. Nicio șansă la titlu. Dacă o ține Rapidul tot așa, e clară treaba”, a declarat un suporter mai tânăr al Rapidului, pentru sportpesurse.ro.

Fanii, dezamăgiți de alegerile lui Bergodi: ”Echipa se schimbă de la meci la meci”

De asemenea, nici fanii cu ștate vechi în Giulești nu și-au explicat jocul foarte slab prestat de Rapid în prima repriză cu CFR Cluj.

Chiar dacă nu se solicită o demisie directă a antrenorului Cristiano Bergodi, fanii sunt de părere că cineva trebuie să-și asume responsabilitatea pentru perioada slabă prin care trece echipa.

Ce să mai zicem? Nu jucăm nimic. Echipa se schimbă de la meci. Cu FCSB ai jucat cu Oaidă, acum cu Albu și Djokovic. Burmaz n-a jucat cu FCSB, acum a jucat.

E greu să alegi cel mai slab jucători pentru că toți au fost așa. Nu știu dacă trebuie neapărat demisia lui Bergodi, dar nu joacă echipa. Cineva e responsabil pentru asta.

De când a fost scandalul cu Daniel Niculae s-a rupt ceva, undeva. E greu să rămână Bergodi. Nu decid eu pe banii domnului Șucu, dar e greu. Dacă n-avem rezultate…”.